פרסום ראשון: בעקבות הפרסום והמחאה - ראש העיר מעלות ביטל הקרנת הסרט על לאה צמל - 0404
פרסום ראשון: בעקבות הפרסום והמחאה – ראש העיר מעלות ביטל הקרנת הסרט על לאה צמל

פרסום ראשון: בעקבות הפרסום והמחאה – ראש העיר מעלות ביטל הקרנת הסרט על לאה צמל

ראש העיר מעלות, ארקדי פומרנץ, הורה על ביטול הקרנת הסרט על עו״ד לאה צמל (פרקליטת מחבלים) במסגרת פסטיבל דוקו-אביב בעירו – כך נודע לחדשות 0404. גורם במשרד התרבות אישר לחדשות 0404 את הפרטים: ״ראש העיר הודיע לנו על ביטול ההקרנה״.

פומרנץ סרב לאשר או להכחיש ומסר בתגובה לחדשות 0404: ״אני בודק את הדברים״.

כזכור, בחדשות 0404 נחשף לראשונה כי עיריית מעלות, כמו גם משרד התרבות עצמו מממנים ונותנים חסותם לפסטיבל דוקו-אביב שמתקיים בעיר מעלות ובמסגרתו אמור להיות מוקרן הסרט על לאה צמל.

בעקבות הפרסום והסערה שעורר, פנתה היום שרת התרבות מירי רגב לפומרנץ, הסבירה לו את הנושא המשפטי והבעייתיות, אך הבהירה לו כי הוא יכול למנוע את הקרנת הסרט במתקני העירייה וכך עליו לעשות.

רגב כתב לפומרנץ: ״בהמשך לשיחתנו, במהלכה הבנתי שגם אתה מתנגד להקרנתו של הסרט "לאה צמל עורכת דין" (להלן: הסרט) במסגרת פסטיבל דוקאביב גליל 2019 (להלן: הפסטיבל), אני מבקשת להסב את תשומת ליבך לכך שבערים אחרות, בהן מתקיימים פסטיבלים, המזוהים עם העיר ומקבלים סיוע מהעירייה, כדוגמת העיר עכו, לראש העיר חייבת להיות השפעה על בחירת התכנים, שעלולים להוות פגיעה עמוקה ברגשותיהם של הציבור.

…הקרנתו של הסרט, המעמיד במרכזו את דמותה של עוה"ד לאה צמל, המשמשת פרקליטתן של שטני הטרור הפלסטיני ותומכיהם, הינה מעשה שלא ייעשה בבמה הנתמכת על ידי מדינת ישראל. לאה צמל אינה סמל לאות ולמופת ואין לצפות בסרט, שיש בו כדי להאדיר את "פועלה". הקרנת סרט, שבמרכזו ניצבת  'פרקליטת השטנים' בעיר מעלות, שספגה פיגוע טרור פלסטיני רצחני, פצע שלעד ידמם בקרב התושבות והתושבים של העיר, אינה אלא יריקה בפרצופם של משפחות השכול.

כפי שאתה יודע, שמעתי כמוך על מחאתם של משפחות השכול ואזרחים רבים ולכן עליך להיות קשוב לרגשי הציבור ולעצור את מחול השדים, שהקרנת הסרט עלולה לחולל.

לפיכך, בשל המצב המשפטי הקיים, אבקשך למנוע את הקרנתו של הסרט במתקנים העירונים הממומנים מקופת הציבור״.

לחדשות 0404 נודע כי פומרנץ פעל בימים האחרונים למצוא פתרון משפטי לכך וכאשר קיבל את האישור, הורה על ביטול הקרנת הסרט.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]