משרד החוץ: ישראל רואה בחומרה רבה את המידע שהתפרסם מממצאי ועדת החקירה על אונר"א - 0404
משרד החוץ: ישראל רואה בחומרה רבה את המידע שהתפרסם מממצאי ועדת החקירה על אונר

משרד החוץ: ישראל רואה בחומרה רבה את המידע שהתפרסם מממצאי ועדת החקירה על אונר"א

ישראל רואה בחומרה רבה את המידע שהתפרסם עד כה מממצאי ועדת החקירה על אונר"א, וקוראת לפרסום מלא ושקוף של ממצאי החקירה. הפרסומים מאששים את טענותיה של ישראל כי נדרש שינוי עמוק ויסודי במודל הפעולה של הסוכנות – כך נמסר ממשרד החוץ.

עוד נמסר ממשרד החוץ: ״תחת הנהגתו של נציב אונר"א פייר קרהנבול בשנים האחרונות גברה הפוליטיזציה של אונר"א, הגרעון התקציבי תפח, ומודל הפעולה של הארגון הוכח ככזה שאינו בר קיימא. השעייתו של קרהנבול הינה צעד ראשון בתהליך ארוך הנדרש לביעור השחיתות, הגברת השקיפות, ומניעת הפוליטיזציה בסוכנות.  ישראל קוראת לקהילה הבינ"ל ולכל המדינות התורמות לקחת חלק בתהליך חשיבה על מודל פעולה אפקטיבי יותר.

ההתפתחויות האחרונות מוכיחות שהחידוש האוטומטי של מנדט אונר"א בשלוש שנים הינו מהלך אבסורדי לחלוטין, לא מוסרי, ובלתי מתקבל על הדעת״.

שר החוץ ישראל כ"ץ: "התנהלותה של אונר״א ממחישה כי היא חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון. הסוכנות מנציחה את בעיית הפליטים באופן פוליטי מובהק ומרחיקה כל אפשרות לפתרון. הקהילה הבינ"ל צריכה למצוא מודל אחר שיספק מענה הומניטרי למי שזכאים באופן אמיתי לסיוע, ויוריד מעל סדר היום את רעיון השווא של שיבת הפליטים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]