מגן דוד צהוב על דש החולצה: המחווה המרגשת של מועדון הכדורגל הברזילאי לציון ליל הבדולח | צפו - 0404
צילום: תנועת אם תרצו

מגן דוד צהוב על דש החולצה: המחווה המרגשת של מועדון הכדורגל הברזילאי לציון ליל הבדולח | צפו

קבוצת הפאר הברזילאי, קורינתיאנס, תעלה למשחקה שיערך במגרשה הביתי הלילה (רביעי), מול קבוצת פורטלזה כאשר על חולצת הקבוצה יצורף דש של מגן דוד צהוב. המחווה המרגשת הינה יוזמה לזכר אירועי ליל הבדולח שיצויינו ב-9 לנובמבר.

בסרטון מרגש שהוציא המועדון הוסבר שהמועדון שיחק עד שנת 2012 עם כוכב על החולצה, אשר סימל את התארים הרבים בהם זכה וכעת החליטו בקבוצה ללבוש שוב כוכב, אך הפעם כוכב בצורת מגן דוד על מנת לזכור את אירועי השואה ובעיקר את ציון ליל הבדולח. מטרת היוזמה היא לזכור ולהזכיר על מנת שאירוע כמו השואה וליל הבדולח לא יתקיימו בשנית.

המועדון מסר באתר האינטרנט שלו שלאחר המשחק תימכר החולצה במהדורה מיוחדת וכל ההכנסות יועברו לאנדרטת זיכרון.

ארנסטו שוורצר, פעיל הסברה דרום אמריקאי אשר העביר את המידע, מסר: "המחווה של אוהדי קורינתיאנס מרגשת מאד את כלל הקהילות היהודיות בדרום אמריקה. העברת מסר לזכר השואה במשחק כדורגל בדרום אמריקה בכלל ובברזיל בפרט, היא בעלת משמעות מאד גדולה בחשיפה הציבורית. כבר עכשיו אפשר לראות כתבות רבות על המחווה בכל התקשורת הלטינית. כולי תקווה שהפעילות תתקיים על ידי מועדונים נוספים שהמסר יעבור לאוהדי הקבוצה ואוהדי הכדורגל בכל היבשת ויעזור להפחית את נגע האנטישמיות".

הכתבה הוכנה בשיתוף תנועת "אם תרצו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]