סמוטריץ' לאוחנה: מנה וועדת בדיקה שתבדוק את התנהלות מערכות התביעה והייעוץ המשפטי לממשלה - 0404
סמוטריץ' לאוחנה: מנה וועדת בדיקה שתבדוק את התנהלות מערכות התביעה והייעוץ המשפטי לממשלה

סמוטריץ' לאוחנה: מנה וועדת בדיקה שתבדוק את התנהלות מערכות התביעה והייעוץ המשפטי לממשלה

בעקבות אירועי הימים האחרונים פנה אמש שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לשר המשפטים אוחנה בבקשה שימנה וועדת בדיקה חוקרת בראשות שופט בדימוס.

במכתבו כתב השר סמוטריץ': ״כאזרח מן המניין אני חייב לומר כי אני מודאג. אני מודאג ממציאות בה נראה כי גורמי אכיפת החוק, אלו שבידם הפקידו אזרחי ישראל את הכוח לחקור ולהעמיד לדין, משתמשים בו לרעה. נראה כי אין הם בוחלים בשום אמצעי להשגת המטרות שסימנו לעצמם, תוך פגיעה בזכויות אזרח ונחקר מינימליות ובטוהר ההליך המשפטי.

עוד הוסיף כי ככל הנראה, "אין אסור מתיר את עצמו מבית האסורים" והמערכת וראשיה אינם מסוגלים לבצע את הבקרות הפנימיות הנדרשות ולתקן את הטעון תיקון. ייתכן כי הדבר נובע מכך שהם חשים מותקפים, ועל כן הם מתקפדים יותר ויותר בתחושת מגננה, שאינה מתאימה למערכת המחוייבת בשקיפות ובמתן דין וחשבון לציבור ולנבחריו״.

השר חתם את מכתבו וכתב כי ״דווקא בימים אלה, הציבור נושא אלינו עיניים, ובייחוד אליך, לשר המשפטים, שהמערכות הללו על הפגמים נמצאות תחת אחריותו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]