12 עצורים בפרשת הפצת סרטונים ותמונות עירום של נשים בטלגרם - תועדו בין השאר בתאי הלבשה בקניונים - 0404
12 עצורים בפרשת הפצת סרטונים ותמונות עירום של נשים בטלגרם – תועדו בין השאר בתאי הלבשה בקניונים חדשות 0404

12 עצורים בפרשת הפצת סרטונים ותמונות עירום של נשים בטלגרם – תועדו בין השאר בתאי הלבשה בקניונים

בתום חקירה סמויה, המשטרה עצרה הבוקר 12 חשודים בהפצת תמונות עירום וסרטונים של מאות נשים ונערות ברשת הטלגרם. בין התמונות והסרטונים שהופצו – נשים ונערות בעת מדידת בגדים בתאי הלבשה בקניונים שונים.

מהמשטרה נמסר כי, ״משטרת ישראל זיהתה תופעה רחבת היקף של הפצת תמונות עירום וסרטונים של מאות קורבנות, נשים ונערות ברשת הטלגרם, ללא ידיעת או הסכמת המצולמות. הפרסומים התפרסמו בקבוצות פנימיות , בהן אלפי משתמשים. עם זיהוי התופעה, פתחה משטרת ישראל בחקירה סמויה ומורכבת תוך שימוש באמצעים מתוחכמים העומדים לרשות המשטרה. החקירה נוהלה במחלק הסייבר של היחידה המרכזית במחוז ת״א בשיתוף יחידה 105 בלהב 433 ובליווי של מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

במהלך החקירה הסמויה, הצליחו חוקרי המשטרה למפות את הקבוצות ולהתחקות אחר זהות המפיצים, תוך התגברות על אנונימיות רשת הטלגרם. הבוקר, עם מעבר לשלב הגלוי של החקירה, פשטו שוטרים על בתיהם של 12 חשודים (17-30), בכל רחבי הארץ, עצרו אותם ותפסו מחשבים וראיות נוספות. החשודים ייחקרו בשעות הקרובות בגין העבירות המיוחסות להם.

משטרת ישראל תמשיך לפעול באמצעות יכולותיה החקירתיות והכלים הטכנולוגים המתקדמים לאיתור ואכיפה נגד עבריינים המבצעים עבירות כלפי הציבור ותפעל להגנה על קורבנות , בגירים וקטינים, ברשת האינטרנט ובכל מקום אחר״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]