בדיקת 0404: לשכת עורכי הדין מתנהלת מזה שנים ללא מבקר וללא ממונה על פניות הציבור - 0404
בדיקת 0404: לשכת עורכי הדין מתנהלת מזה שנים ללא מבקר וללא ממונה על פניות הציבור לשכת עורכי הדין

בדיקת 0404: לשכת עורכי הדין מתנהלת מזה שנים ללא מבקר וללא ממונה על פניות הציבור

לשכת עורכי הדין בישראל מתנהלת בניגוד לנהלים ותקנות ללא מבקר וללא ממונה על תלונות הציבור מאז 2014 (תשע"ד) – כך עולה מבדיקת חדשות 0404.

לשכת עורכי הדין בישראל – מהגופים המשפטיים החזקים במדינה והפעילה במוסדות המדינה, לרבות בוועדה למינוי שופטים בישראל. מאז פרשת, אפי נווה, נפתחה "תיבת פנדורה" בהתנהלות הלשכה ואין גורם אחראי שיפקח על התנהלות חבריה כלפי אזרחים.

העדר הממונה על תלונות הציבור בלשכה גרם וגורם ללא מעט אזרחים להעדר טיפול בתלונות שהגישו על עורכי דין מסיבות שונות. דווקא הגוף שאמור לפקח על עורכי דין בישראל ולהגן על האזרחים מפני עברות והתנהלות פסולה לכאורה של עורכי דין, מתנהל ללא מינוי קריטי זה. לשכת עורכי הדין עבדה ועדיין עובדת ללא בקרה ואכיפה נדרשת.

בנקודה זו ניתן לחזור ולשמוע את נאום שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, בקריאתו למערכת המשפטית בישראל לקבל ביקורת עצמית ולשפר התנהלותה.

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה לחדשות 0404: "עד לסוף שנת המשפט תשע"ד (2014) לערך פעלה בלשכה ממונה על תלונות הציבור. לאחר סיום תפקידה, שולב התפקיד במסגרת תחומי אחריותה של מבקרת הלשכה. מן הראוי להדגיש שלאורך כל שנות קיומה של נציבות תלונות הציבור ואף לאחריה, פניות/תלונות בקשר עם כלל פעילויות הלשכה (למעט בתחום האתיקה המקצועית) הוגשו במגוון ערוצי התקשורת הקיימים בלשכה, לרבות אתר הלשכה (טופס פניות מקוון) ובעלי התפקידים בלשכה שפרטי ההתקשרות עמם מפורסמים באתר הלשכה. כל פנייה שמגיעה באמצעים אלו מועברת לגורם המתאים להמשך טיפול ומענה.

ועדת האיתור בראשותו של עו"ד יצחק גורדון מבצעת בימים אלו את ההליכים הסופיים של מיון המועמדים לתפקיד מבקר הלשכה והמלצותיה יועברו בקרוב למועצה הארצית של לשכת עורכי הדין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]