משרד האוצר: אושרה תכנית התחדשות עירונית בנשר - 0404
משרד האוצר: אושרה תכנית התחדשות עירונית בנשר דוברות עיריית נשר

משרד האוצר: אושרה תכנית התחדשות עירונית בנשר

קבינט הדיור, בראשות שר האוצר משה כחלון, הכריז היום (שני) על מתחמי התחדשות עירונית חדשים בנשר הכוללים בסה"כ כ-600 יחידות דיור. מתחמים אלו, עליהם המליץ מינהל התכנון, יקודמו במסלול המהיר של הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור.

המתחם בנשר מצוי בחלק המזרחי של העיר נשר ומתפרש על שטח כולל של כ-27 דונם. בשטח המתחם קיימות כיום כ-100 יחידות דיור המיועדות כולן לפינוי במסגרת התוכנית שתוגש בתחומו. במקומן מציעה התוכנית בשטח זה 600 יחידות דיור שיוקמו במבני מגורים בני כ-14 עד 24 קומות.

עוד מוצעת במתחם תוספת של שטחי תעסוקה, מוסדות ציבור ושטחים פתוחים, הנדרשים עבור האוכלוסייה הצפויה להתגורר בתחומו. קידום מתחם זה יתרום ויאיץ את הליכי ההתחדשות העירונית בשכונות הוותיקות בנשר. פיתוח המתחם המצוי במרקם עירוני, תואם לתמ"א 35 וכן תואם את תוכנית המתאר המחוזית (תמ"מ 6).

ראש עיריית נשר, רועי לוי: "התחדשות עירונית בנשר כבר לא סיסמא. עבורי תוכניות התחדשות עירונית הן תוכניות חברתיות וביטחוניות מהמעלה הראשונה ואני פועל באופן נחוש לקדם אותן יחד עם הנהלת העיר ומחלקת ההנדסה.

אני שמח לעדכן שהיום אושרה תוכנית התחדשות עירונית שתקודם במסלול המהיר של הועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור. כפי שהצהרתי בעבר כך אני פועל כיום. התכנית מתואמת עם הדיירים ותהפוך את החזון שלנו להחיות את מרכז העיר למציאות.

אני מבקש עוד לעדכן כי נמצאות תכניות רבות ברחבי העיר בשלבי תכנון שונים. עיריית נשר בראשותי תתמוך בכל תכנית שתיתן עתיד חדש לדיירי הרחובות הוותיקים בעיר ותענה על צרכי הציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com