גנץ נאם בעצרת הפוליטית של השמאל לזכר רבין, במקום הונפו שלטי הסתה נגד נתניהו - 0404
גנץ נאם בעצרת הפוליטית של השמאל לזכר רבין, במקום הונפו שלטי הסתה נגד נתניהו

גנץ נאם בעצרת הפוליטית של השמאל לזכר רבין, במקום הונפו שלטי הסתה נגד נתניהו

אלפים הגיעו הערב (מוצאי השבת) לעצרת השמאל הפוליטית לזכר ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין.

בעצרת, שוב הסתה נגד הימין בישראל ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בין השאר כרזה המאשימה לכאורה את נתניהו ברצח והסתה.

כאשר גנץ עלה לנאום, הקהל פצח: ״או אה מי זה בא ראש הממשלה הבא״ ומעשה הוכיח שוב כי מדובר בהפגנת שמאל.

גנץ אמר: "מדינת ישראל לעולם לא תיכנע לשנאה. אזרחי ישראל לעולם לא ישפילו את מבטם מול סוכני השנאה. ילדי ישראל לא יגדלו יותר למדינה שחלק ממנהיגיה מקדשים את השנאה.

אני לא אתן לשנאה לנצח. אתם לא תתנו לשנאה לנצח. ישראל תנצח את השונאים. ישראל תנצח את השנאה. חברים, לפני 24 שנים, בשיאו המזוויע של מסע הסתה חסר גבולות של גורמים קיצוניים, ירד יצחק רבין במורד המדרגות שמאחוריי, ורוצח מתועב- יגאל עמיר, ירה בגבו 3 כדורי הולופוינט שנועדו למטרה אחת: להרוג את ראש הממשלה.

יצחק רבין נרצח בגלל הפלגנות. יצחק רבין נרצח בגלל ההסתה. יצחק רבין נרצח בגלל השנאה. 24 שנים אחרי: יצחק רבין כבר לא איתנו אבל לצערנו ולבושתנו, ההסתה מרימה שוב את ראשה המכוער. הפלגנות הופכת אותנו לזרים אחד לשני. והשנאה הפכה שוב לנשק מסוכן בידי פוליטיקאים חסרי גבולות.

השנים האחרונות הוכיחו לכולנו שההסתה אינה שייכת למחנה פוליטי או למגזר. והפלגנות אינה בבעלותה הבלעדית של מפלגה כזו או אחרת. השנים האחרונות הציבו לנגד עינינו מראה מכוערת וגסה. החל מאלו הלועגים למבקרים בקברי צדיקים ולאלו המהללים את מבצעי תג מחיר- ועד לאלו הרואים ברוצחי ילדים את גיבוריהם הלאומיים, וכלה באלו המעלים בימים האחרונים שוב קריאות שטנה מזעזעות ממרפסת הכיכר התורנית.

חובתם של מנהיגים מהימין, מהמרכז, ומהשמאל, לשים סוף למי שלשונם אינה יודעת מעצור- ומילותיהם מזינות את תוף הכדורים וממתינות לרוצח הבא הממתין לשעתו. זוהי חובתי. זוהי חובתם של מנהיגי הליכוד. זוהי חובתם של ראשי הציבור הדתי לאומי, חובתם של מנהיגי השמאל וחובתם של מנהיגי הציבור הערבי.

הסתה אינה חופש ביטוי, וקריאה לפגיעה באדם אחר מחייבת השתקה. זוהי חובה מוסרית, חוקית וערכית! כמו יצחק רבין ז"ל, כך גם אני וחבריי בהנהגת כחול לבן הגענו להנהגת המדינה מתפקיד ראש המטה הכללי. פיקדנו על חיילים וחינכנו דורות של מפקדים. הובלנו חיילים לניצחונות והצלחות בשדה הקרב, וליווינו משפחות במסע הכואב של אבל ופרידה מבן שנפל.

מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים ביטחוניים רבים. לצערי הרב, גם את סוף השבוע האחרון בילו רבים מתושבי הדרום בממ"דים ובמקלטים תחת אש החמאס. יצחק רבין לא היסס להוביל את צה"ל להסתערות על צבא האויב ולשחרור ירושלים והכותל המערבי, אך גם לא היסס והיה אמיץ לחתום על הסכמי שלום עם אויבינו הקשים והמרים ביותר.

בממשלה שאקים נחזיר את ההרתעה- בכל אמצעי שעומד לרשותנו. ראשי החמאס ישאו באחריות אישית, מפקדות החמאס יושמדו, תקופת ההבלגה תסתיים אם לא יהיה שקט מוחלט בדרום. בנאומו בקונגרס האמריקאי עם חתימת הצהרת וושינגטון, שהייתה הבסיס להסכם השלום עם ירדן- לו מלאו לו 25 שנה לפני כשבוע, אמר יצחק רבין ז"ל:

"אני, מספר אישי: שלוש-אפס-שבע-ארבע-שלוש, רב אלוף במילואים, יצחק רבין, חייל בצבא הגנה לישראל וחייל בצבא השלום, אני ששלחתי גייסות אל האש וחיילים אל מותם, אומר לך, מלך ירדן, ואומר לכם ידידים אמריקאים: אנו יוצאים היום למלחמה שאין בה הרוגים ופצועים ולא דם ולא סבל, וזו המלחמה היחידה שתענוג להשתתף בה -המלחמה על השלום".

ואני, מספר אישי: שתיים שלוש חמש חמש שמונה תשע אחת, רב אלוף במילואים בני גנץ, חייל בצבא ההגנה לישראל, אני ששלחתי והובלתי גייסות וחיילים לימים של מלחמה ולימים של שלום, אומר לכם אזרחי ישראל: אנו יוצאים היום למאבק החשוב ביותר. המאבק על שלום הבית.

עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו- והעושה שלום עלינו גם יעשה שלום בתוכנו, הפעם יותר מתמיד".

גיא קמלמכר

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]