נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, ערך ביקור בנצרת ונפגש עם אנשי עסקים - 0404
נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, ערך ביקור בנצרת ונפגש עם אנשי עסקים דוברות ב"י

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, ערך ביקור בנצרת ונפגש עם אנשי עסקים

נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, קיים ביקור בנצרת והיה לאורח למועדון רוטרי בעיר. את ביקורו החל הנגיד בגן תעשיית ההיי-טק בנצרת שם פגש יזמים ויזמיות בתחומי הטכנולוגיה, אנשי עסקים מתחום הבנייה, המסחר והתעשייה. כמו כן התארח הנגיד במתחם של חברות ההיי-טק, אמדוקס וברודקום, הפועלות בעיר. 

בביקור הנגיד במועדון רוטרי בעיר התייחס להתפתחויות הכלכליות האחרונות ומגמות ארוכות טווח, מנה את האתגרים וההזדמנויות העומדים בפני המשק הישראלי בכלל והחברה הערבית בפרט. הנגיד התמקד בחשיבות המשך שילוב האוכלוסייה הערבית בשוק העבודה והצביע בין היתר על התפתחויות שונות בהשכלה על כלל רבדיה ועל הצורך בהשקעה בתשתיות שמנגישות את העובדים למקומות העבודה השונים.

דוברות ב"י

 

נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון: "האוכלוסייה הערבית משמעותית מאוד לכלכלה הישראלית ואני רואה בה מנוף משמעותי לצמיחת המשק הישראלי. לכן המשך שיפור במיומנויות ובהשכלת העובד והעובדת הערביים ייתרמו הן לשגשוג ורווחת התא המשפחתי הערבי והן לכלכלת ישראל כולה. פערי ההכנסה נובעים בעיקר מהפערים בשכר השעתי בקרב הגברים והפערים בשיעור התעסוקה בקרב הנשים.

טיפול בגורמים המעכבים מהצד המוסדי (תחבורה, הקניית שפה עברית) בשילוב עידוד והמשך מגמת רכישת ההשכלה יגדילו את שיעור ההשתתפות של הנשים בשוק העבודה ואת פריון העובד הערבי ויסייעו לגידול בהכנסה הכלכלית של התא המשפחתי. על הממשלה לטפל בפערי הידע שמקשים על ניצול הזכויות ועל האוכלוסייה הזכאית לפעול למימוש זכויותיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]