בני משפחה ופעילים הפגינו בביהמ״ש בחיפה כנגד קלות עונש הסייען לרצח שני שוטרים בהר הבית | צפו - 0404
צילום: רן כרמי בוזגלו

בני משפחה ופעילים הפגינו בביהמ״ש בחיפה כנגד קלות עונש הסייען לרצח שני שוטרים בהר הבית | צפו

עשרות בני משפחה, פעילים ציוניים מהפורום לחשיבה ציונית ותנועת "אם תרצו" הגיעו הבוקר (ה') לבית המשפט השלום בחיפה במחאה להשמיע קול זעקה נגד העונש שניתן למחבל אשר רצח את שני השוטרים רס"מ האיל סיתוואי ורס"מ כמיל שאנן.

כזכור לפני כשנתיים, בפיגוע בהר הבית נרצחו שני השוטרים ועל הסייען נגזרו רק 16 שנות מאסר.

ח"כ לשעבר שכיב שנאן אביו של כמיל מסר כי: "באנו לפה היום למחות נגד פסק הדין של בית המשפט המחוזי. אנחנו דורשים מהיועמ"ש, מפרקליט המדינה ופרקליט המחוז לערר לאלתר נגד פסק הדין עד שהמחבל יבוא על עונשו ויקבל שני מאסרי עולם. מאסר עולם אחד על כל חלל. אנו כאן כדי לצעוק את זעקת הקורבנות שאינם חכולים להגיד מילה. דם ביננו לא הפקר ולעולם לא יהיה הפקר״.

בצלאל יעקב, יו"ר הפורום למחשבה ציונית המלווה על ידי תנועת "אם תרצו" אמר בהפגנה אשר הוביל מול בית המשפט בחיפה כי: "דם כל שומרי הארץ הזו הוא קדוש. בתי המשפט בישראל הופכים את הקודש לחול ומבזים את זכר הנופלים. במתן עונש בזוי לסייעני מחבלים הם מזמינים את הרצח הבא של שוטרי וחיילי צה"ל. אין תג מחיר הולם לדם לוחמינו״.

תום ניסני, ראש אגף פעילים ארצי בתנועת "אם תרצו" אשר נכח במחאה מסר כי: "הצטרפנו למחאת המשפחות השכולות כדי שהסייען השפל יסיים את חייו בכלא. מחבל הוא מחבל ואין זה משנה אם הוא לחץ על הדק האקדח או לא. דם אחינו זועק מן האדמה״. (צילומים: רן כרמי בוזגלו).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]