נשות הכותל ניסו להחדיר ספרי תורה וגרמו לעיכוב כניסת מתפללות רבות | צפו - 0404

נשות הכותל ניסו להחדיר ספרי תורה וגרמו לעיכוב כניסת מתפללות רבות | צפו

הפרובוקציה הקבועה של נשות הכותל נמשכה גם הבוקר (רביעי), בעת שנשים רבות מהמתפללות הקבועות בכל השנה הגיעו לתפילה, כאשר נשות הכותל ניסו להחדיר ספרי תורה וזאת בניגוד להוראות.

המאבטחים שזיהו את ספרי התורה, דרשו מנשות הכותל שלא להיכנס עם הספרים, אך אלו התבצרו בכניסה וגרמו לעיכוב משמעותי של נשים רבות המבקשות להתפלל.

כתוצאה מכך, איחרו המתפללות הקבועות לתפילת ראש חודש המרכזית. המשטרה, אשר צופה במתרחש, נמנעת מלהרחיק את נשות הכותל מהמקום.

תגובת הקרן למורשת הכותל המערבי: ״קבוצה של כ-30 נשים וגברים ניסו להכניס ארבעה ספרי תורה בצורה אלימה ופרובוקטיבית לרחבת הכותל המערבי, למרות שזה בניגוד לנוהל שנקבע ובדרך המבזה ספרי תורה.

סדרני הכותל דרשו מקבוצה זו להחזיר את ספרי התורה לעזרת ישראל ולהיכנס בצורה מכובדת שלא תיצור פרובוקציה ברגשות המתפללים ובקדושת המקום. הקרן למורשת הכותל המערבי מביעה צער וכאב על כך שקבוצה זו חוזרת על מעשיה בביזוי ספר תורה ומציינת כי בואם של למעלה מ-2 מיליון מבקרים בחודש תשרי היא עדות לאהבת ישראל לכותל המערבי המסורתי, המאחד והמלכד״.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]