השר אוחנה: "הצעתי פוליגרף לאיתור המדליפים בפרקליטות וסורבתי". היועמ"ש ופרקליט המדינה: "לא ירתיעו אותנו" - 0404
השר אוחנה:

השר אוחנה: "הצעתי פוליגרף לאיתור המדליפים בפרקליטות וסורבתי". היועמ"ש ופרקליט המדינה: "לא ירתיעו אותנו"

שר המשפטים אמיר אוחנה תקף הערב (שלישי), את הפרקליטות במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס. בדבריו ביקר את ההדלפות הרבות בתיקי ראש הממשלה נתניהו וקרא ליועמ"ש לפתוח בבדיקה בלתי תלוייה על מנת להשיב את אמון הציבור. 

אוחנה: "יש פרקליטות בתוך הפרקליטות. קובעים את סדר היום בהתאם לסדר היום הפוליטי, והופכים לשחקן פוליטי. יש מי שבאמצעות כת קטנה של עיתונאי חצר, הצליחו לבסס את התפיסה לפיה מתחוללת מלחמה בין בני אור לבני חושך. את הדברים לא אני אמרתי, אלא מי שמכהן כנשיא המדינה".

על פרשת הירי בסלומון טקה ז"ל ומחאת בני העדה האתיופית אמר: "בעקבות פרשת סלומון טקה הודעתי על כוונתי להקים ועדת בדיקה ממשלתית ולתת להם סמכויות מלאות ואז נמסר לי שאין יכולת לעשות זאת בממשלת מעבר. כך השאירו את יוצאי אתיופיה ללא תשובות".

השר אוחנה הוסיף ואמר כי הציע לערוך בדיקת פוליגרף לפרקליטים על מנת לאתר את המדליפים מתיקי ראש הממשלה נתניהו אך נתקל בסירוב מוחלט.

השר סיים בבקשה מהיועמ"ש לפתוח בבדיקה של ההדלפות הרבות: "אדוני היועץ המשפטי לממשלה, אני מבקש ממך שתקיים בדיקה בלתי תלוייה כדי שהציבור ייתן שוב אמון. היו עשרות ואולי מאות הדלפות במשך שלוש שנים. איך אפשר לקבל מצב שבו בכירי המערכת יראו וישמעו על שחיתות בסדר גודל כזה?".

מטעם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה נמסר: "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מצרים מאד על דבריו של שר המשפטים הערב. אנו דוחים את הניסיון להטיל דופי בעבודתם של מי מגורמי המשטרה והפרקליטות ללא כל ביסוס עובדתי. מערכת אכיפת החוק לא תיגרר לשדה הפוליטי, כפי שלא נגררה בעבר.

עצמאות התביעה הכללית היא עקרון יסוד של משטר דמוקרטי תקין. מערכת אכיפת החוק פעלה, פועלת ותמשיך לפעול בלא מורא באופן ענייני, מקצועי ולמען שלטון החוק והאינטרס הציבורי בלבד. איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו נאמנה. איש לא יסיט אותנו מדרך הישר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]