נתניהו בטקס האזכרה לרחבעם זאבי: "קיומנו מותנה בנכונות שלנו להמשיך להיאבק על עצמאותנו" - 0404
נתניהו בטקס האזכרה לרחבעם זאבי: קובי גדעון, לע"מ

נתניהו בטקס האזכרה לרחבעם זאבי: "קיומנו מותנה בנכונות שלנו להמשיך להיאבק על עצמאותנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים היום (שלישי), בטקס האזכרה הממלכתי לרחבעם זאבי ז"ל שנערך בהר הרצל בירושלים.

נתניהו: "היום אני יכול לבשר שהתכניות לבניית מרכז הנצחה לגנדי בברקן בשומרון – מתקדמות משמעותית. משרד ראש הממשלה חתם לפני חודש על הסכם התקשרות עם המועצה האזורית שומרון, בנוגע להקמת מרכז המורשת הזה. העבודות בשטח יחלו בחודשים הקרובים – וגנדי, עם רעייתו הנאמנה והבלתי נשכחת יעל – יונצחו בשומרון שאותו אהבו בכל לבם.

גנדי תמיד הדגיש את הלקח של מאורעות הדמים – איננו יכולים להפקיד את ביטחוננו בידי זרים. רק כוח-מגן חזק שלנו יבטיח את קיומנו לדורי דורות. יתרה מזאת, גנדי הבין שפרעות תרפ"ט אינן תקרית אקראית, תקרית חולפת. להפך – הטבח הקשה מלמד על מהות הסכסוך בינינו לבין שכנינו, אלה שמסרבים בעקביות זה 100 שנים להכיר בזכותה של מדינת-הלאום של העם היהודי.

דווקא בשעה שמתחוללים שינויים בעניין הזה, שינויים אפילו גדולים מאוד, אצל כמה משוכני המזרח התיכון, דווקא ההתמדה הזאת אצל שכנינו המיידיים – מראה עד כמה הסרבנות הזאת עמוקה. הם אמנם מסרבים – אבל לא בחסדם אנחנו חיים פה. קיומנו מותנה בנכונות שלנו להמשיך להיאבק על עצמאותנו, על קיומנו, על מדינתנו – מצוידים בנשק עוצמתי, חדורים בצדקת הדרך, ונחושים להמשיך בבניין המדינה שהישגיה הם לפלא בעיני האומות".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]