דרישה מרב הכותל למנוע פרובוקציה מצד ״נשות הכותל״ מחר בתפילת ראש חודש - 0404
דרישה מרב הכותל למנוע פרובוקציה מצד ״נשות הכותל״ מחר בתפילת ראש חודש 0404

דרישה מרב הכותל למנוע פרובוקציה מצד ״נשות הכותל״ מחר בתפילת ראש חודש

קבוצת נשים ובראשם הרבנית חנה בקשי דורון פנתה לרב הכותל ובו שורת דרישות לקראת תפילת ראש חודש מחר והאירוע שמתכננות במקום 'נשות הכותל' מן הצד השני. בפנייתן לרב הכותל הן דורשות שלא לאפשר לקבוצת הנשים שימוש במגברים בעזרת הנשים: "ע"פ התקנות והנהלים בכותל, אין רשות להשתמש ברמקול או מדונות בעזרת הנשים בכותל, למרות הנ"ל במשך חודשים רבים נשות הפרובוקציה הרפורמיות משתמשות במדונות להגביר את קולן. הן מצפצפות על התקנות ומידי חודש מחדירות מדונות לרחבה. לצערנו כל הנ"ל תוך עצימת עין של קרן מורשת הכותל. יש לקיים את התקנות ולאסור את השימוש במדונות, ובמידה ונעשה בהן שימוש, יש להחרימן״.

בהמשך הן אף דורשות את תשומת לב רב הכותל ואנשי הקרן לשיפור הבידוק במעברים: "נושא נוסף הוא האפליה הנוראה בשעת הבידוק בכניסה לרחבת הכותל: מאות נערות ונשים עומדות צפופות בתור לכניסה לכותל. כל אחת נבדקת בקפדנות. לעומת זאת, מגיעה קבוצה קטנה של נשות פרובוקציה, המתעלמות מהתור בצד הנשים, ולהן נותנים לעבור במסלול הגברים וללא בידוק. אין לנהוג איפה ואיפה. יש לקיים את הנוהל המקובל באירועים המוניים בכותל וכן יש לפתוח מעברים נוספים ללא בידוק״.

את הדברים חותמת הרבנית בקשי דורון בדברים קצרים: "אני חנה בקשי דורון מצטרפת למחאה ולבקשה להפסיק בחילול הקודש במקום המקודש לעם כולו. בתקווה שרב הכותל לא ימשוך ידיו בטיפול בדבר כי בנפשנו הדבר״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]