מדליית כסף לישראל באולימפיאדת הרובוטיקה הבינלאומית שהתקיימה בדובאי - 0404
מדליית כסף לישראל באולימפיאדת הרובוטיקה הבינלאומית שהתקיימה בדובאי Orit bar-or אורית בר-אור

מדליית כסף לישראל באולימפיאדת הרובוטיקה הבינלאומית שהתקיימה בדובאי

משלחת הרובוטיקה הייצוגית של מערכת החינוך, הפועלת בשותפות עם Israel FIRST ובחסות הטכניון, זכתה במדליית כסף באולימפיאדה העולמית, Global Challenge FIRST, שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בדובאי.

בתחרות השתתפו 191 משלחות המייצגות 191 מדינות. המשלחת הישראלית המורכבת מחמישה תלמידי תיכון אזורי מגידו, לקחה חלק בתחרות העולמית והעפילה לשלב הגמר. נבחרת ישראל זכתה בגמר במדליית כסף לאחר שסיימה את שלב המוקדמות בדירוג הנקודות הגבוה ביותר.

בנוסף, קיבלה הנבחרת פרס מיוחד עבור עזרה יוצאת דופן לקבוצות אחרות. כמו כן המשלחת הישראלית בלטה בזכות מאזן ניצחונות מרשים מאד.

חמשת בני הנוער, שייצגו את הארגון ואת מדינת ישראל – נעה דומן, יובל פרי ורון פרי מרמות מנשה, איתי זיו ממרחביה ועומרי ברעם מיקנעם-עילית, לוו על ידי שני מנטורים – אסנת דומן וניסים לוי ובאבטחה אישית צמודה על מנת להבטיח את שלומם בדובאי.

המשלחות מכל רחבי העולם התחרו באמצעות רובוטים פרי פיתוחן בכדי להתמודד עם אתגר איסוף פסולת מאוקיינוסים ושמירה על הסביבה, וצברו ניקוד על סמך יכולתם ללקט כמה שיותר פריטים מזירת התחרות. המשלחת יצאה לדובאי בחסות משרד החינוך, בתמיכת משרד המדע והטכנולוגיה, המועצה האיזורית מגידו וחברת  tama ובסיוע משרד החוץ.

האלוף (מיל') אביהו בן-נון, יו"ר first israel: "אני גאה ומעריך את הקבוצה ואת רוח התחרותיות שהפגינו, ההתמדה והמקצוענות. הישגי המשלחת מהווים מקור גאווה וכבוד ל-Israel FIRST ולכל מדינת לישראל.

אנו מודים לשותפינו במשרד המדע, משרד החינוך והמועצה האיזורית מגידו על תמיכתם. הבעת אמונם בנבחרת משקפת את ההשפעה החיובית של ארגון Israel FIRST על הצלחתה הטכנולוגית של מדינת ישראל".

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: ״הנבחרת השיגה השיג חסר תקדים במיקומה ובאיכויותיה. למעשה, לא היה לי ספק שישיגו הישגי עצומים וכך גם אמרתי להם בפגישתנו, ערב יציאתם לתחרות. זאת פשוט גאווה לאומית אמיתית והוכחה נחרצת לחשיבות החלטת הממשלה שהובלתי עם כניסתי לתפקיד, לממן את המשלחות הללו מתקציב המשרד״.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "ההישג המרשים של הנבחרת הלאומית שלנו ברובוטיקה מהווה גאווה גדולה למערכת החינוך ולמדינת ישראל. מעבר לחשיבותה החינוכית, התחרות היוותה הזדמנות חשובה בעבור ישראל גם בהיבט הטכנולוגי והמדיני יחד.

לאור חשיבות התחרות, פעלתי באופן נחרץ כדי להשיג את האישורים הביטחוניים הנדרשים להשתתפות תלמידינו בתחרות. נמשיך לשקוד על פיתוח עתידם של ילדינו ועל פיתוח המצוינות כדי שישראל תמשיך להיות לקטר מוביל בשוק הגלובלי. אני מברך את התלמידים הזוכים. ישר כח להם ולצוותים שליוו אותם".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "זכייתם של תלמידינו בתחרות הרובוטיקה העולמית מצטרפת לשרשרת ההישגים המרשימה של תלמידי מערכת החינוך בתחרויות בינלאומיות. ההישגים הם תולדה של כישרון טבעי אדיר הגלום בתלמידנו, אך בד בבד גם תוצאה של עבודה קשה, דבקות במשימה ומחויבות אין קץ של אנשי חינוך מסורים הפועלים ללא לאות לקידומם.

נמשיך במחויבות האסטרטגית העמוקה שלנו לקידום המדעים בדרך להנצחת היתרון הטכנולוגי של ישראל. אני מברך את הזוכים ומוריהם על הצלחתם המרשימה, יישר כוח".

סמנכ"ל תקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך, ד"ר עופר רימון: "משרד החינוך תומך בפעילות FIRST ישראל בשנים האחרונות ושותף מלא בהצלחות ובהישגים של תלמידי ישראל המשתתפים בתכנית". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]