תוך 24 שעות ובאותו המעבר: לוחמי המעברים סיכלו שתי הברחות גדולות לארצנו | צפו - 0404
צילום: דובר צה"ל

תוך 24 שעות ובאותו המעבר: לוחמי המעברים סיכלו שתי הברחות גדולות לארצנו | צפו

אמש (א'), חיילי פלוגת איתן של גדוד תעוז השייכת למערך המעברים של המשטרה הצבאית, סיכלו שני נסיונות הברחה אל תחומי הארץ, שכוונו להתבצע דרך אותו מעבר – מעבר רנטיס.

האירוע הראשון, קרה בלילה שבין ראשון לשני. "למעבר הרכוב הגיעה משאית, שנראתה קצת חשודה", מספר רב"ט מיכאל ברנר, לוחם מעברים בפלוגה. "הייתה לנהג תעודת זהות ישראלית, וכל ההתנהלות שלו במעבר עוררה בי לא מעט סימני שאלה. כשניגשתי אליה והתחלתי לתשאל את הנהג, סימני השאלה התרבו".

כשהבחין בכך, הזעיק לוחם המעברים כוחות נוספים למעבר, שלאחר חיפוש מעמיק, יסודי ומקצועי מצאו בו דופן כפולה שהכילה לא פחות מ-2,000 תבניות ביצים. כוונת הנהג הייתה להבריח אותן לארץ בצורה שאינה חוקית ואינה מורשית. עקב הסכנה שבביצים אלו, כולן נלקחו להשמדה.

"תפיסה כזו היא סיבה לסיפוק אדיר ולתחושת גאווה עצומה", מסכם רב"ט ברנר. "כל תפיסה כזו מחדדת את הנוכחות המבצעית שלנו כאן, בגזרה".

כמה שעות לאחר מכן, ולאותו מעבר בדיוק, הגיעה משאית נוספת, חשודה לא פחות. למשאית זו ניגש לוחם המעברים סמל איליה חוון. כשהחל לבדוק את תכולתה, לאחר שהנהג עורר את חשדו, הבחין הלוחם במשהו חריג: "פתחתי את אחורי המשאית, היו שם מספר רהיטים. הנהג היה מהוסס וביקש שלא אחפש ואזיז אותם", מספר החייל. "המשכנו לחפש, עד שלתדהמתנו הרבה יצאו מהמשאית שני שב"חים, שהתחבאו במשאית ותכננו להכנס בה לארץ, בצורה לא חוקית".

מפקד הגדוד, סא"ל רן פישר, מסכם את היממה הסוערת: "24 השעות האחרונות היו הוכחה ניצחת לחשיבות המבצעית המכרעת של גדוד תעוז ולפעילות המצוינת של לוחמיו. הנוכחות, התפקוד, והעירנות של לוחמי ולוחמות המעברים קריטית. נמשיך לבצע את כלל משימות ההגנה והאבטחה במקצועיות, בדריכות, ובתחושת גאווה עצומה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]