כ-600 יהודים נכנסו לתפילות בקבר יהושע בן נון שבשומרון - צלבי קרס נמצאו על הקברים - 0404
כ-600 יהודים נכנסו לתפילות בקבר יהושע בן נון שבשומרון – צלבי קרס נמצאו על הקברים מועצה אזורית שומרון

כ-600 יהודים נכנסו לתפילות בקבר יהושע בן נון שבשומרון – צלבי קרס נמצאו על הקברים

כ-600 יהודים נכנסו הלילה (שני) לתפילות בקבר יהושע בן נון וכלב בן יפונה, שבכפר כיפל חארס שבשומרון. זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון, בסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

בין הנכנסים היו מתפללים מכל רחבי הארץ וכן ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט אפרים אל"מ יפתח נורקין, רבנים, חרדים, דתיים לאומיים מסורתיים, וכן יהודים מצרפת, יהודים מטורקיה. בלטו תלמידי בית ספר אלון מורה, שסיימו את ספר יהשע ופתחו בריקודים יחד עם הציבור הרחב.

קודם לכניסה, נמצאו צלבי קרס וכתובות אנטישמיות על קברי הצדיקים בכפר. בפעולה נחושה של חטיבת אפרים הכתובות נוקו וכוסו.

דגן הודה לחיילי צה"ל וחטיבת אפרים ובראשם למח"ט אל"מ יפתח נורקין, ולשוטרי משטרת מרחב שומרון על האבטחה ועל השותפות המלאה במשימה החשובה לפתוח את המקומות המקודשים ביותר לעם היהודי לציבור הרחב, וכן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

"לגור בשומרון זו לא רק זכות, זו גם חובה לשמור על המקומות המקודשים ביותר, מרגש לראות את עם ישראל מגיע לכאן, נוגע בשורשים העמוקים ביותר שלו ומתחבר", אמר דגן. "אני קורא לממשלה לשאוב כוחות מיהושע בן נון, המצביא והרמטכ"ל הראשון כובש הארץ ליישב ולבנות את כל ארץ ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]