הרגע שבו גנץ הבין שהוא לא ניצח בבחירות ולרשותו גוש קטן מגוש הימין - 0404
הרגע שבו גנץ הבין שהוא לא ניצח בבחירות ולרשותו גוש קטן מגוש הימין נועם ריבקין פנטון, דוברות הכנסת

הרגע שבו גנץ הבין שהוא לא ניצח בבחירות ולרשותו גוש קטן מגוש הימין

אתם זוכרים את הכותרות? את זעקות ה״ניצחנו״ ו״גוש השמאל״ הגדול ואת הלוקשים שניסו חלק מכלי התקשורת להאכיל את עם ישראל? אתם בוודאי זוכרים. גם גנץ זוכר וכעת יותר מתמיד.

פלופ הניצחון של ״כחול-לבן״ עולה כעת לגנץ ביוקר. ח״כ שמחזיק ב-44 מנדטים של תמיכה מזמין לפגישה את מי שמחזיק 55 והוא מנסה לכפות עליו מהלכים. גנץ קיבל היום תשובה ברורה ומוחצת: בלי בלוק הימין (הליכוד, המפלגות החרדיות, המפלגה הדתית הציונית והימין החדש) אין על מה לדבר.

זה לה הסתיים שם. גנץ הבין שגם בלי המתווה שקובע שראש הממשלה הראשון יהיה נתניהו – אין בכלל על מה לדבר. במילים אחרות – גנץ הבין היום שהוא בסה״כ מבזבז ימים מאחר והוא מציג את הגוש הקטן ביותר משני הגושים הגדולים – ימין ושמאל. הימין גדול הרבה יותר ואלמלא גחמות פרטיות של ליברמן, הסיפור היה גמור מזמן.

בימים הקרובים יישמע גנץ פעם אחר פעם שיש לו רק אופציה אחת – המתווה שהציע לו נתניהו. ירצה, יקבל. לא ירצה, נלך לבחירות מס׳ 3.

את המציאות לא ניתן לשנות – גוש הימין גדול הרבה יותר. זו עובדה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]