במהלך שהותם בכלא 4 - חיילים בדואים איימו על חיילי כפיר: ״נרצח אתכם״. בן גביר: ״המערכת ממשיכה להפקיר את מיטב לוחמינו״ - 0404
במהלך שהותם בכלא 4 – חיילים בדואים איימו על חיילי כפיר: ״נרצח אתכם״. בן גביר: ״המערכת ממשיכה להפקיר את מיטב לוחמינו״

במהלך שהותם בכלא 4 – חיילים בדואים איימו על חיילי כפיר: ״נרצח אתכם״. בן גביר: ״המערכת ממשיכה להפקיר את מיטב לוחמינו״

שני חיילים בדואים השוהים במעצר בכלא 4, איימו על מספר חיילים המשתייכים לחטיבת כפיר, שנעצרו אתמול (רביעי) והובאו גם הם לשהות בכלא 4.

הדבר נחשף אמש במהלך דיון שהתקיים בעניינם של החיילים בבית המשפט הצבאי ביפו, ביקש מאחד החיילים פרקליטם של מפקדם של החיילים, עו"ד איתמר בן גביר, לספר על אשר אירע להם בכלא 4. החייל סיפרו כי שני חיילים בדואים ששהו יחד עימו וחבריו בכלא, איימו עליהם ואמרו להם "נרצח אתכם".

שופט בית המשפט הורה לשמור את שמותיהם של החיילים המאוימים תחת חיסיון כדי למנוע פגיעה בהם.

החיילים מחטיבת כפיר הם כאמור החיילים מגדוד "נצח יהודה" השייכים לנחל החרדי, שנעצרו אמש ע"י מצ"ח לאחר שמספר צעירים בדואים תקפו אותם בצומת דביר שבדרום, כאשר החיילים הגנו על עצמם.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את מפקד הכיתה של החיילים, אומר בתגובה לדברים: ״אם לא די בכך שצה"ל מפקיר את חייליו אל מחוץ לכלא ולא מעניק להם גיבוי חד משמעי על הגנה עצמית מפני תוקפים בדואים, הרי שכעת הוא מוסיף חטא על פשע וממשיך להפקיר אותם אף בתוך כותלי הכלא. את הלוחמים הגיבורים יש לשחרר, ומי שצריך לרצות מאסר אלו הבדואים שתקפו אותם ואלו שאיימו עליהם בתוך הכלא".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]