דגן: "באם לא ישוחרר הערבי תושב יו״ש שעבר גיור ויושב בכלא הרשות - יש לצאת למבצע צבאי" - 0404
דגן: גור דותן

דגן: "באם לא ישוחרר הערבי תושב יו״ש שעבר גיור ויושב בכלא הרשות – יש לצאת למבצע צבאי"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שוחח אתמול עם ראש המנהל האזרחי עם שרים וח״כים, וביקש מהם להתערב לטובת הערבי תושב יו"ש, שהתגייר, נעצר עי הרשות לפני ראש השנה ועובר התעללות בכלא. 

דגן: "מדובר ביהודי לכל דבר ועניין, אסור להפקיר אותו. יש לדרוש מהרשות לשחרר אותו מיידית ואם הדבר הזה לא יתבצע יש לצאת למבצע צבאי לשחרר אותו" .

ד'. קיים את תהליך הגיור שלו אצל הרב ניסן קרליץ שנפטר אתמול,  וסיים אותו לפני ראש השנה, הספיק לקבל את תעודת הטבילה אך לא את תעודת הגיור ונחטף ע"י הרשות. הוא יושב בכלא מזה 15 יום ועובר התעללות קשה. ברגעים אלו הצליחו חבריו בישראל להשיג את תעודת הגיור שלו, וכעת דורש דגן שמלווה את התהליך מזה שבועיים ופנה בנושא לשרים ח״כים ולמנהל האזרחי לדרוש מהרשות לשחרר אותו מיידית.

במאמצים לשחררו שותף חיים פרג תושב חברון ששכל את אחיו לפני 30 שנה בפיגוע דקירה בהר ברכה. פרג: "סבו הציל 29 יהודים במאורעות תרפ"ט – אנחנו מחוייבים להציל אותו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]