מצד אחד מפקד אלים, מצד שני צעירים מטורפים ובאמצע דובר צה״ל שמגנה רק את האזרחים - 0404
מצד אחד מפקד אלים, מצד שני צעירים מטורפים ובאמצע דובר צה״ל שמגנה רק את האזרחים דוברות היישוב יצהר

מצד אחד מפקד אלים, מצד שני צעירים מטורפים ובאמצע דובר צה״ל שמגנה רק את האזרחים

אירוע נוראי – אין לי אפשרות אחרת לתאר את הרגשתי כאשר קבוצת צעירים מאזור יצהר (אינם תושבי יצהר) תוקפת באבנים את חיילינו ומנקבת את צמיגיהם. אירוע נוראי וקשה המצריך מעצר וכלא לכל המעורבים.

מי שעוקב אחר הדברים שאני כותב מזה שנים, אחר הכתבות על המעשים הנפלאים של תושבי השומרון בכלל ואחר הכתבות, הגיבוי המלא והחיבוק העצום לכוחותינו, יודע עד כמה שני הצדדים חשובים לי. ביצהר עצמה משרתים רוב של יותר מ-90 אחוז מהתושבים כקצינים בצה״ל.

האירוע שבמהלכו נפצע לוחם צה״ל באורח קל הוא אירוע מתועב שאסור לקבלו. בשום מצב אין הצדקה לפגוע בכוחותינו. הדבר לא קיים כלל בלקסיקון החשיבה של העם היהודי. חייל הוא קודש הקודשים. הוא שם לטובת התושבים, לשמירה עליהם, לשמירה על כולנו.

חייל שטועה ופועל באלימות חייב לעמוד לדין. יש מערכת צבאית שתטפל בנושא. הטיפול לא צריך להיות ע״י חבורה ברברית של נערים – חבורה הזוייה שאין לה חיים ומחפשת רק פרובוקציות. נערים אלה צריכים מסגרת במוסד לעבריינים צעירים.

תקיפת כוחותינו באה בעקבות הפרסומים על המעצר האלים שביצע מפקד פלוגה בגולני לנער בשומרון, בעת ששלפו אותו ממיטתו ולטענתו תקפו אותו בטענה שהיה מעורב באירוע אלים. אני לא יודע מי צודק בסיפור הזה, אך לא ראיתי רבע מילה של דובר צה״ל בעניין. ארגון חוננו פרסם הודעה בנושא ובצה״ל מילאו פיהם מים. לא בדיקה? לא חקירה? כלום?

צה״ל אמור לשמור על התושבים ודובר צה״ל לא יכול להתעלם מאירוע שבו נטען שמפקד פלוגה תקף קטין.

האם הוונדליזם הנערי שהגיע מתוך רצון מטורף לנקום היה נמנע אם צה״ל היה מודיע שתפתח חקירה בנושא המפקד שתקף? בהחלט ייתכן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]