לוחם צה"ל נפצע לאחר שהותקף על ידי מתיישבים סמוך ליצהר. חוננו: מ.פ. תקף קטין באלימות - 0404
לוחם צה דוברות המשטרה

לוחם צה"ל נפצע לאחר שהותקף על ידי מתיישבים סמוך ליצהר. חוננו: מ.פ. תקף קטין באלימות

דובר צה"ל פרסם הבוקר (ראשון) כי במהלך הלילה התפתחה הפרת סדר בהשתתפות כ-30 מתיישבים, סמוך ליישוב יצהר שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". המתיישבים השליכו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וניקבו את גלגלי כלי הרכב בו נסעו.

כתוצאה מהשלכת האבנים, נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי בנקודה. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה.

מדובר צה"ל נמסר: "מגנה בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה".

ארגון חוננו: ״מ"פ תקף ביצהר באלימות קטין במהלך מעצר – בימ"ש הורה על שחרור הקטין״

בימ"ש השלום בפ"ת הורה ביום שישי על שחרורו של קטין שנעצר ביצהר ביום רביעי האחרון.

הקטין נעצר בביתו באחת מגבעות יצהר לאחר שמ"פ גולני פרץ לבית ועצר אותו יחד עם 2 חיילים נוספים באלימות. הקצין טען כי הוא זיהה את הקטין כשעה לפני כן בסמוך להצתה שהתרחשה במרחק מספר קילומטרים מביתו.

בחקירותו הגיש הקטין תלונה כנגד המ"פ ודרש כי המקרה יועבר למצ"ח. בנוסף בדיון בבימ"ש טען עו"ד עדי קידר אשר ייצג את הקטין מטעם ארגון חוננו כי החיילים פעלו בניגוד לחוק ובאלימות קשה כנגד הקטין ואף הוא דרש כי המ"פ אשר פעל באלימות ופרץ לביתו של הקטין ללא סמכות יחקר במצ"ח.

כאמור ביום שישי, הורתה שופטת בימ"ש השלום בפ"ת על שיחרורו של הקטין למעצר בית של מספר ימים בבית הוריו מחוץ ליצהר.

״הם פרצו לבית, לא הבנתי מה קורה והקצין קפץ עלי וחנק אותי. הם אזקו אותי וגררו אותי לג'פ באלימות. עד ליציאה מיצהר חייל חנק אותי והשכיב אותי בכח ובאלימות. בחקירה דרשתי מהמשטרה שמצ"ח יחקור את המ"פ והחיילים האלימים." מסר הקטין.

עו"ד עדי קידר שייצג את הקטין: "לצערי פרובוקציה של ארגוני שמאל, אשר מטרתם להתסיס את השטח הפעם הצליחה. לרוע המזל, בשיקול דעת מוטעה החליט קצין צה"ל ללא סמכות וללא עילה לעצור באלימות קטין, על אף שעבר זמן רב מהאירוע ועל אף שהקטין שהה במקום מרוחק החליט הקצין לעוצרו.

המשטרה ביקשה לעצור אותו לשבוע ימים ולשמחתי בימ"ש דחה את הבקשה, ולאחר כיממה מעצר התגלה שאין כנגדו ראיות והוא שוחרר.

אנו דורשים חקירה מיידית של מצ"ח בדבר המעצר האלים ומבקשים כי הכח שפעל כנגד הקטין יורחק מהשטח עד לבירור העניין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]