מח״ט שומרון קיבל תעודת הוקרה מדגן: ״גאה לשרת את השומרון - זה הבית שלי״ - 0404
מח״ט שומרון קיבל תעודת הוקרה מדגן: ״גאה לשרת את השומרון – זה הבית שלי״ דוברות מוא״ז שומרון

מח״ט שומרון קיבל תעודת הוקרה מדגן: ״גאה לשרת את השומרון – זה הבית שלי״

לאחר שהביאו יחד את ההישג של שבירת השיא הישראלי בתרומות דם ביום אחד ובמקום אחד, העניק ראש מועצת שומרון יוסי דגן באירוע הרמת כוסית להנהגות הישובים בשומרון תעודת הוקרה למח"ט שומרון ורעייתו.

הרמת הכוסית התקיימה בסוכתו של דגן ביום ה' האחרון, בנוכחות הרב אליקים לבנון, רב השומרון, השר להגנת הסביבה זאב אלקין, סגן שר הבטחון היוצא הרב אלי בן דהן, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, יו״רים וועדי הישובים בשומרון וחברות וחברי המליאה.

דגן אמר למח"ט שומרון: "רציתי בשם כולנו להודות לך ולרעייתך חופית על המבצע הזה שהוא מעורר השראה".

הרב אליקים לבנון העניק למח״ט שומרון את התעודה בה נכתב: "על יוזמה מבורכת על מבצע התרמת הדם בשיתוף צהל חטיבת שומרון וההתיישבות היהודית בשומרון ששבר את שיא ישראל בתרומות דם, ובאהבת חינם. על מנהיגות מעוררת השראה שותפות וחברות".

מחט שומרון אל"מ שגיב דהן התרגש מהמחווה: "אני גאה לשרת אתכם, במקום הזה. זה הבית שלי. באנו ממקום של מצוקה אישית. כשסיימנו, הלכתי לשותף פה, לראש מועצת שומרון, והוא כמו יוסי, אמר לי אין פה הפסדים. תשימו מספרים. כמה תרומות דם צריך ואנחנו מנצחים. הגענו לתוצאה הזו עם חזון, ירידה לפרטים והמון התגייסות של הציבור שהגיע בהמוניו. התרגשתי נורא. אני חייב להודות. רציתי להגיד לכם תודה״.

התעודה הוענקה לאחר שבפעילות משותפת של חטיבת שומרון ומועצה אזורית שומרון, הצליח השומרון יומיים לפני יום כיפור, לשבור את השיא הישראלי בתרומות דם בישראל והביא 1551 תרומות דם ביום אחד ובמקום אחד. היוזמה היתה של מח"ט שומרון לאחר שאשתו חופית נזקקה ל- 7 מנות דם במהלך לידת בתם גפן שנולדה לפני כחצי שנה.

אירוע התרמת הדם לווה מסביב לשעון בחדשות 0404, שקרא לציבור להגיע לתרום.

אלקין: ״נמצא כאן לידינו אחד מנכסי צאן ברזל של המורשת שלנו, העיר שומרון העתיקה. זהו אתגר גדול לשנה הקרובה להחזיר את נכסי צאן ברזל האלו לשימוש חופשי של עם ישראל. זו תהיה בכייה לדורות אם המקום שנתן את השם לכל האיזור הזה, ימשיך בו מה שקורה שם היום, של הרס עתיקות. לכן חובתנו להשקיע הכל כדי להחזיר אותו לציבור. יש פה פוטנציאל גדול לפיתוח השומרון ויש לנו אחריות כבדה לשמור אותו לדורות הבאים".

אלקין התייחס גם לפעילותו של ראש מועצת שומרון בתחומים השונים ואמר: "אני ממש שמח להיות כאן. אני שמח לראות את ראש מועצת שומרון משקיע לילות כימים למען השומרון. ומוביל את השומרון למקום חדש".

ראש המועצה האזורית שומרון התייחס לקפיצה הגדולה שעשה השומרון בשנים האחרונות כמו גם לאתגרים העומדים לפתחה בעת הזו. בין השאר ציין דגן את נהירת המטיילים לאתרי התיירות ואת הגידול המשמעותי במספר התלמידים בשומרון כמו גם הכפלת מספר בתי הספר בשומרון ב-6 השנים האחרונות (מ-13 ל-31 בתי ספר).

דגן התייחס לשינויים הכבירים הצפויים השנה בתחום התחבורה בשומרון לאחר ההישגים שהושגו באוהל המחאה. לדבריו: "70 ק"מ של תאורה נבנים בימים אלו בשומרון, מאות בני אדם עובדים על זה, עוד כחצי שנה נרים את השאלטר והאור יאיר על השומרון".

מן הצד השני התייחס דגן לאתגרים ולהשתלטות הערבית על הקרקעות: "צריך לדעת שאנחנו מאבדים את הקרקעות ביהודה ושומרון. הרשות מפעילה את תוכנית פאייד, ומשתלטת על אדמות המדינה בצורה בלתי נתפסת. נצטרך להדרש לנושא הזה מייד אחרי החגים ואולי אף לצאת למאבק״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]