נשיא של כולנו? מדוע ריבלין לא יוצא נגד גנץ שלא מעוניין באחדות וליברמן שמתנגד לדתיים? - 0404
נשיא של כולנו? מדוע ריבלין לא יוצא נגד גנץ שלא מעוניין באחדות וליברמן שמתנגד לדתיים?

נשיא של כולנו? מדוע ריבלין לא יוצא נגד גנץ שלא מעוניין באחדות וליברמן שמתנגד לדתיים?

הנשיא של כולם? ממש לא! נשיא המדינה רובי ריבלין ממלא פיו מים בכל הקשור לשמאל ובכל נושא הפועל נגד רוב העם ובמילים אחרות – גוש הימין.

זה אותו נשיא שקרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלת אחדות והכניס לו מקל בגלגל (קשקוש הנבצרות) רק כדי שיירד מכס השלטון. זה אותו נשיא שלא האמין שדווקא ביבי ורק ביבי יסכים לקבל את המתווה שלו, ככתבו וכלשונו, ללא שום שינוי. ביבי מוכן לחצי קדנציה בראשות הממשלה ואף לצאת לנבצרות אם וכאשר יואשם. ריבלין תפס את הראש כלא מאמין… ביבי מוכן ומתחייב לחלוטין למתווה הנשיא.

מן הסתם, הנשיא היה בטוח שנתניהו לא יקבל את המתווה, לעומת גנץ שיקבל אותו, אבל בדיוק ההיפך קרה – נתניהו הסכים ומדבר על אחדות העם בדיוק כפי שריבלין מדבר עליה ודווקא מפלגת ״ישראל לפני הכל״ מסרבת למתווה האחדות.

אבל לא רק בלגנץ. יש עוד מקלון שבכדי לנקום בנתניהו – מי שהמציא וקידם אותו, יהרוס כל חלקה טובה ואת המדינה כולה. ליברמן מוכן ל״אחדות״ ללא החרדים וללא ה״משיחיים״. יו״ר המפלגה הקטנה 8 מנדטים), שמרגיש עצמו בעל הבית, דורש להתעלם מ-23 מנדטים של הציבור הדתי. ממש יופי של ״אחדות״.

בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, אתה לא מצפה משקרנים פוליטיים לעמוד במילתם. אצל ליברמן לא רק שמילה אינה מילה, אפילו אות אינה אות. מנגד, אתה מצפה מהנשיא לעמוד בדבריו, אם לא לעמוד לפחות לצד העם כפי שהוא מחוייב מכורח תפקידו.

ריבלין הצהיר שיעשה את הכל כדי למנוע בחירות שלישיות (עבדכם הנאמן דווקא מעוניין בסיבוב נוסף – ב.ג.), אך מבחינתו אפשר לסנדל רק את נתניהו. את הימין. לשמאל אפשר וצריך לוותר.

עד לרגע זה לא אמר הנשיא מילה אחת על סרוב לפיד וגנץ לשבת עם נתניהו ובעצם למנוע ממשלת אחדות. עד לרגע זה לא צייץ אדון ריבלין אות אחת על ליברמן שמתנגד לציבור הדתי היהודי.

הנשיא של כולנו? קשקוש מארץ הקשקושים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]