מרתון התנ״ך הבינלאומי שובר שיאים חדשים זאת השנה החמישית ברציפות - 0404
מרתון התנ״ך הבינלאומי שובר שיאים חדשים זאת השנה החמישית ברציפות באדיבות מרתון ישראל

מרתון התנ״ך הבינלאומי שובר שיאים חדשים זאת השנה החמישית ברציפות

מעל 4,000 רצים השתתפו הבוקר (שישי) במרתון התנ״ך הבינלאומי בשילה הקדומה בבנימין, אשר נערך זו השנה החמישית ברציפות.

המרתון שהינו חלק מחמשת המרתונים היחידים בארץ, נחשב המרגש והמאתגר מכולם. הרצים הוזנקו באזור ראש העין והסתיים בשילה הקדומה, במסלול ההיסטורי בו התקיים המרתון הראשון בימי תקופת השופטים. גם השנה התקיימו במסגרת המרתון חמישה מקצים שונים: מרתון מלא שהוזנק מאגם ראש העין אל שילה הקדומה, חצי מרתון שיצא מאריאל לשילה, וכן מקצים של 10 ק"מ, 5 ק"מ ומקצה לילדים עם צרכים מיוחדים באורך 800 מטרים שהוזנקו והסתיימו באתר המקראי 'שילה הקדומה'.

כאמור, את קו הזינוק השנה עברו למעלה מ-4,000 רצים, עלייה של כ-30% לעומת השנה הקודמת, מתוכם למעלה מ-300 שרצו את המרחק המלא – 42.2 ק"מ. מספר מרשים של למעלה מ-200 רצים הגיעו מ-22 מדינות שונות בעולם כדי לרוץ בין נופי התנ"ך, ביניהם רצים מארה"ב, ברזיל, רוסיה, שוודיה, ספרד ועוד.

בטקס הסיום המרגש, שנערך בין עתיקות שילה, העניקו למנצחים שר המורשת ולענייני השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת זאב אלקין, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, מנכ"ל מרתון ישראל עופר פדן ומנהל תיירות בנימין משה רונצקי, לצד המדליות גם כדי חרס. המרתון התקיים בשיתוף פעולה מוצלח של הרשויות ראש העין, אריאל, שומרון ובנימין ובהפקת חברת מרתון ישראל.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: ״גאה ונרגש שוב להגיע למעמד המרגש של מרתון התנ"ך הבינלאומי. שמח על השותפות המבורכת של הרצים מחו"ל, שדרך האדמה מתחברים לשורשי המקרא ונעים בדיוק כמו איש בנימין הקדום בין בכרמי שילה אשר בארץ בנימין. המרתון נולד מתוך חיבור לאחת הריצות הראשונות המוזכרות בהיסטוריה האנושית, בתחילתו של ספר שמואל ומתאר לנו את איש בנימין שרץ בשילה ביום ההוא.

אז כעת הימים שלנו הם ימי חול המועד סוכות שהם שמחה לישראל, וזכינו לקיים את תחרות הספורט הכי קדומה כאן בארץ התנ"ך. מאחל לכם ריצה טובה, בריאה ושתהנו מתיירות חבל בנימין המדהימה עם נופים ירוקים, מדברים לצד מקורות מים ומסלולים מרהיבים".

מנכ"ל מרתון ישראל, עופר פדן, סיכם: "אנשי מטה בנימין פנו אלינו להתייעצות מקצועית לגבי היתכנות של מרתון באזורם, אחרי ששמעתי את הסיפור התנ"כי – ההיסטוריה אמרה את זה, הבנתי שיש פה אפשרות לבנות קונספט בינלאומי שיסחוף אחריו רצים מהארץ ומכל העולם.

כך מראשית המרתון שזו הפעם החמישית שהוא מתקיים, אנחנו יוצרים יחד עם המועצה חוויה תנכית מאתגרת הממשיכה את המסורת של עם ישראל. משנה לשנה אנו רואים שיותר רצים נחשפים למרתון מכל הדתות ויהודים מהתפוצות מגיעים במיוחד לחוות את החוויה התנ"כית המיוחדת".

באדיבות מרתון ישראל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]