שייחים ומשתתפי וועידת בחריין הגיעו לסוכתו של ראש מועצת שומרון. דגן: "מוצאים אלטרנטיבה לדרך אוסלו" - 0404
שייחים ומשתתפי וועידת בחריין הגיעו לסוכתו של ראש מועצת שומרון. דגן:

שייחים ומשתתפי וועידת בחריין הגיעו לסוכתו של ראש מועצת שומרון. דגן: "מוצאים אלטרנטיבה לדרך אוסלו"

מפגש יוצא דופן בסוכתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. חברים במשלחת הערבית לוועידת בחריין, הגיעו לברך את דגן בסוכתו יחד עם מנהיגים פלסטינים וערבים.

ארבעה מחברי המשלחת מהרשות לבחריין וכן ערבים ישראלים בהם: שייח תמימי מרמאללה, קייס מזאריב מזרזיר מס 9 במחנה הדמוקרטי, אברהים אחמד דאבש ומוחמד עלי מזאריב חבר מועצה מקומית בזרזיר.

שני הצדדים שוחחו על פיתוח אלטרנטיבות חדשות ליצירת דו קיום איזורי בין המתיישבים ומדינת ישראל לבין הפלסטינים המקומיים ואלטרנטיבה לדרך אוסלו.

לדברי דגן: "הדרך הטובה ביותר לייצר חיים משותפים זה לצד זה היא בשיח בין מנהיגים מקומיים, שמכירים את הצרכים האמיתיים של האוכלוסיה המקומית, הן הישראלית והן הערבית. ולא על ידי ניסויים של פוליטיקאים מרוחקים מאירופה או ארהב, פוליטיקאים שכף רגלם מעולם לא דרכה כאן. דרך אוסלו כשלה. על כך אין חולק. הגיע הזמן למצוא אלטרנטיבה לדרך הטרור של הרשות הפלסטינית הרצחנית והצבועה וזאת אנו עושים. גם כאן בסוכה וגם במהלך כל השנה. אנחנו מכבדים אחד את השני. מייצרים מציאות של כבוד הדדי ביהודה ושומרון".

חלק מחברי המשלחת הפלסטינית ביקשו שלא להחשף בשל חשש לחייהם, בשל הרשות הפלסטינית המאיימת עליהם ישירות. בין השאר העלו חברי המשלחת הפלסטינית לבחריין את נושא האיומים על חייהם מצד הרשות הפלסטינית, ומצד שני הם לא מקבלים תמיכה ממדינת ישראל על אף שהם פועלים למען דו קיום. דגן הבטיח לפעול בכדי לסייע להם ולהמשך שיתוף הפעולה.

שייח תמימי: "שיתוף פעולה חשוב, לעתיד טוב יותר לנו לילדים שלנו ולדורות הבאים, והדיאלוג הזה חשוב מאוד. אנחנו צריכים להמשיך בכך ולבקש מכל המנהיגים הישראלים להקשיב לנו ולשתף פעולה"

סיזאר חורי מבית לחם שהשתתף בוועידת בחריין איחל לראש מועצת שומרון "אושר, שנה טובה והמון הצלחה בדרך הזו" שהוא מתווה

רוב חברי המשלחת נמצאים בקשר מזה שנים עם ראש המועצה האזורית שומרון דגן. דגן אירח אותם בשומרון בחג השבועות האחרון, והוא התארח אצלם בסעודת איפטאר בסיום הרמאדן בחברון. מזה זמן מתקיימות שיחות מתחת לרדאר בין מנהיגות המתיישבים ביו"ש לבין המנהיגים הערביים המקומיים, במטרה לפתור בעיות איזוריות משותפות ולייצר שיתופי פעולה ודו קיום בשטח.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]