גל רמאויות שוטף את הרשת בעקבות חוסרים של אייפון 11 בחנויות - 0404
גל רמאויות שוטף את הרשת בעקבות חוסרים של אייפון 11 בחנויות

גל רמאויות שוטף את הרשת בעקבות חוסרים של אייפון 11 בחנויות

מעריצי Apple נלהבים מנסים כבר שבועות לשים את ידיהם על האייפון חדש, אך בעקבות מחסור במלאי ברחבי הארץ, מנסים לקנות ברשת בקבוצות שונות ונעקצים על-ידי רמאים.

אצלנו בארץ לא כל מי שרוצה להתחדש במכשיר חדש מצליח לעשות זאת. במרבית החנויות נרשם מחסור בדגמים של הסדרה החדשה לצד ביקוש גדול, ואנשים רבים אינם מצליחים להשיג לעצמם את המכשיר הנחשק.

המחסור במכשירים, שמאוד מורגש בקרב מעריצי Apple, העיר רמאים רבים אשר "מוכרים מכשיר חדש" בקבוצות שונות בפייסבוק וברשתות החברתיות. בעקבות הרצון להיות מהראשונים שמחזיקים באייפון 11 אנשים מתפתים ומנסים לדלג על שלב ההמתנה לחידוש המלאי בחנויות וכך הם רוכשים דרך אנשים פרטיים.

כעת מתברר כי אנשים רבים כבר "נעקצו" והעבירו כספים אשר תמורתם מכשיר חדש הם לא זכו לקבל. המזימה עובדת על ידי כך, שהעוקץ מפרסם פוסט במספר רב של קבוצות למכירת יד שנייה. לאחר שהפוסט נחשף למספר רב של אנשים, חלקם פונים לבירור פרטים ואז הם מקבלים בהודעה פרטית את הבקשה לתשלום. כמובן שזו רמאות והמוצר לא יתקבל בשום צורה גם לאחר תשלום.

ישנם גם מקרים הפוכים כמו מקרה שגולש אמיתי בפייסבוק פרסם אייפון למכירה והגיע אליו קונה לרכוש את המכשיר. לאחר שסיכמו על סכום התשלום, התקשר הרוכש ל"רואה החשבון שלו" וביקש ממנו שיעביר את הכסף על מנת שיקנה את האייפון. לאחר מספר רגעים הציג למוכר צילום מסך של ביצוע העברה בנקאית של הסכום שנקבע ועזב עם המכשיר החדש. רק לאחר מספר ימים התברר כי צילום המסך היה מזויף והכסף כמובן שלא הגיע.

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET ישראל: "לצערנו, כאשר ביקוש למוצר מסוים עולה ולצד זאת לא ניתן להשיג אותו בכלל מחסור במלאי, עבריינים רבים רואים זאת כקרקע פורייה לניצול, רמאות ועקיצות. אמנם ברשת באמת קיימים גם אנשים שמוכרים מוצרי יד שנייה, אך בכל מקרה בו מבקשים להעביר תשלום בביטקוין או בהעברה כספית כמו Moneygram.

בנוסף שמבקשים תשלום תמורת טיפול בדמי משלוח והעברת המוצר, מומלץ להימנע מהעסקה. חשוב גם לשים לב כי במידה והמודעה מנוסחת עם שגיאות כתיב או תחביר, כנראה שמדובר בהודעה ממוחזרת ומתורגמת שהיא חלק מהונאה שמפעילה כנופיה מחו"ל ומומלץ תמיד לוותר, גם אם המחיר נראה מפתה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]