אינסטגרם נלחמת במיילים זדוניים מתחזים - 0404
אינסטגרם נלחמת במיילים זדוניים מתחזים Pixabay

אינסטגרם נלחמת במיילים זדוניים מתחזים

עברייני רשת המתחזים לאינסטגרם, לרוב מנסים לרמות את המשתמשים בכך שיחלקו איתם את פרטי ההתחברות לחשבון האישי וכך יהיו בעלי גישה לפרטים אישיים. לכן הרשת החברתית משיקה כלי חדש שיסייע למשתמשים לזהות מיילים מתחזים למטרות פישינג.

אינסטגרם מציעה למשתמשים שלה כלי שיסייע להם בזיהוי של מיילים זדוניים המתחזים לה. הכלי החדש הוא בעצם ממשק שניתן לגשת אליו מתוך ההגדרות של האפליקציה כדי לראות רשימה של ההודעות הרשמיות שנשלחו למשתמש. באמצעות הכלי החדש, יוכלו המשתמשים להשוות כל הודעה שנשלחה כביכול מאינסטגרם מול רשימת ההודעות הרשמיות כדי לוודא האם מדובר במייל של מתחזים או במייל אמיתי מאינסטגרם עצמה.

המיילים האלו אף מצליחים לגבור על מנגנוני הספאם ונראים דומה מאוד למיילים מקוריים ואמיתיים, מה שמקשה מאוד על המשתמשים לזהות כי מדובר במייל מתחזה בחלק מהמקרים. 

כך תוכלו לזהות מייל מתחזה: לאחר התחברות לחשבון האישי, ניגשים ל"הגדרות" (Settings), שם בוחרים ב"פרטיות" (Privacy). בהגדרות תופיע לשונית חדשה "אימיילים מאינסטגרם" (Emails from Instagram). תחת הלשונית הזו יופיעו מיילים שנשלחו מאינסטגרם, כך שאם קיבלתם מייל שטוען כי הוא מהרשת החברתית, אך אינו מופיע תחת הלשונית, מדובר במייל מתחזה.

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET ישראל: "מדובר במהלך מבורך של אינסטגרם שאני מקווה שייושם גם על-ידי חברות נוספות. עצם ההוספה של פורטל שבו מופיעות ההודעות הרשמיות של השירות כך שניתן יהיה להשוות אותן להודעות ולוודא שלא מדובר בפישינג תעזור למשתמשים רבים.

מודעות היא נושא חשוב מאוד במיוחד כשמדובר בפישינג, אך לצערי זה לא תמיד מספיק. אנו תמיד ממליצים להפעיל זיהוי דו שלבי במטרה שהחשבונות האישיים יישארו בטוחים. השתמשו גם בסיסמאות חזקות שלא נמצאות בשימוש חוזר במספר אתרים או שירותים והקפידו לעדכן אותן בתדירות גבוהה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]