עוצבת "קלע דוד" הוכפפה לעוצבת "האש". האלוף סטריק: "החיבור הזה הוא חיבור מנצח שיישא פרי" - 0404
עוצבת דובר צה"ל

עוצבת "קלע דוד" הוכפפה לעוצבת "האש". האלוף סטריק: "החיבור הזה הוא חיבור מנצח שיישא פרי"

דובר צה"ל מסר כי היום (חמישי), התקיים טקס הכפפת עוצבת "קלע דוד" לעוצבת "האש" על יחידותיה, בסדיר ובמילואים. הטקס נערך במעמד מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף ירון פינקלמן, קצין תותחנים ראשי, תת-אלוף אבירם סלע ומפקד עוצבת "קלע דוד" אלוף-משנה ת'.
 
מהלך ארגוני זה הוא חלק מהתוכנית הרב שנתית "תנופה", המביא לידי ביטוי שניים מהעקרונות המרכזיים של התר"ש: הראשון – חיזוק הקצה המבצעי על ידי העלאת העצמאות וכושר הלחימה של יחידות החוד בצה"ל, והשני – העצמת שלילת יכולות האויב כמרכיב מרכזי בהכרעתו. לפיכך אישר ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, את השינוי הארגוני להכפפת עוצבת "קלע דוד" לעוצבת "האש". מהלך זה, הנעשה כחלק מתפיסת חיזוק התמרון הרב-ממדי, יחבר באופן המיטבי את הסטנדרטים המבצעיים של עוצבת "האש" לכושר שלילת היכולות הגבוה של עוצבת "קלע דוד". זהו צעד נוסף בקידום כשירותה של עוצבת "קלע דוד" שמאז הקמתה בשנת 1986 מתמחה ביכולות תקיפה מגוונות המבוססות על מודיעין מדויק.
 
דברי מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק: "מהלך זה הוא ראשיתו של שורת מהלכים שאנו מתכוונים לבצע בתקופה הקרובה. אני סבור שאין טובה מעוצבת 'האש' להיות בית הגידול לקליטת העוצבה. הפעילות והדופק המבצעיים, הסטנדרטים והנורמות, רק יעצימו את היכולות של האגד על יחידותיו. אנו בפתחם של שינויים, שינויים שנוגעים בכלל לתפיסת האש הרב זרועית ובתוך כך  היבשתית. אנו בשורה של שינויים שקשורים למבנה העוצבות שלנו, היום עוצבת 'קלע דוד' מצטרפת לעוצבת המחץ, עוצבת 'האש'. אני מסתכל כאן על האנשים, אין לי שום ספק שהחיבור הזה הוא חיבור מנצח שיישא פרי, בדמוי שיטות לחימה, כיוונים לפיתוח אמל״ח וכיוונים לחיכוך מבצעי".
 
דברי מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף ירון פינקלמן: "אבן קלעו של דוד חתכה באוויר במהירות, הכתה בענק הפלשתי והפילה אותו אפיים ארצה. באותו הרגע ניצח המחנה הישראלי. ניצחון המעטים מול הרבים, התחבולה, הנועזות, רוח ההתנדבות והחתירה למגע, היא גם הפכה לאתוס המכונן של עוצבת 'קלע דוד'. ביום זה שבה העוצבה אל עוצבת 'האש'. מהלך שתכליתו הגברת האפקטיביות המבצעית, הקטלניות והחדשנות. זהו צעד מבורך, פרי יוזמה שמבקש לטייב את היכולות המבצעיות. עוצבת 'קלע דוד' – יחדיו נמשיך לפעול לחשל רוחנו, וכשנדרש להכות נכה באויב באש ובברזל".

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]