ישראלים חולצו בגובה של 3,300 מטר, במהלך טרק ג'וטה רישקה בגיאורגיה - 0404
ישראלים חולצו בגובה של 3,300 מטר, במהלך טרק ג'וטה רישקה בגיאורגיה צילום דימה

ישראלים חולצו בגובה של 3,300 מטר, במהלך טרק ג'וטה רישקה בגיאורגיה

במהלך טרק ג'וטה רישקה בגיאורגיה, חברת הראל שיגרה מסוק ובו צוות חילוץ מיוחד של מחלצים מקומיים שהופעל על ידי הראל וחילצה בשלום זוג מטיילים ישראלים, בשנות השלושים לחייהם, אשר נתקעו על צלע הר בשטח הררי ומושלג בגובה של 3,300 מטר. הודעה על חילוצם נמסרה למשפחות המטיילים בארץ.

היום (שני) בשעות הבוקר המוקדמות שלחו הישראלים שנתקעו, בקשה לחילוץ באמצעות מכשיר לוויני של rescue one שהיה ברשותם, עם קבלת אותות המצוקה צוות החילוץ של הראל יצר קשר עם המטיילים, והנחה אותם כיצד עליהם להתנהג בשטח. למקום נשלח במיידי צוות חילוץ קרקעי ובמקביל, נעשו מאמצים רבים להזניק מסוק למקום.

עידן פרץ, מצוות החילוץ של חברת הביטוח הראל: "מאחר שהישראלים נתקעו בשטח ההררי ומושלג, בגובה רב באזור טרק ג'וטה רישקה בגיאורגיה, הוחלט לשגר מסוק עם צוות חילוץ מקצועי בנוסף לצוות החילוץ הקרקעי. המסוק חבר לישראלים בשעות צהריים שעון ישראל, והם חולצו מגובה של 3,300 מטר ובטמפרטורה נמוכה מאוד. המטיילים פונו לעיר טבילסי במסוק כאשר הם חשים בטוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]