שנה לאחר הפיגוע - המשפחות של זיו וקים חזרו לברקן. אימו של זיו: ״הכאב לא מתקהה״ - 0404
שנה לאחר הפיגוע – המשפחות של זיו וקים חזרו לברקן. אימו של זיו: ״הכאב לא מתקהה״ מאיר ברכיה

שנה לאחר הפיגוע – המשפחות של זיו וקים חזרו לברקן. אימו של זיו: ״הכאב לא מתקהה״

שנה לאחר הפיגוע הכפול באזור התעשייה ברקן בשומרון, בו נרצחו קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד, חזרו בני המשפחה של זיו וקים לברקן וחנכו יחד עם ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, מנהל מפעל אלון רפי אלון, מח"ט אפרים תושבים ועובדי המפעל שעבדו עם קים וזיו אנדרטה לזכרם, בשטח ההנצחה של מועצה אזורית שומרון.

האנדרטה שגובהה 3.5 מטרים, נוצרה במפעל בו עבדו זיו וקים על פי רעיון של הבעלים של המפעל רפי אלון. צורת האנדרטה היא עץ גדוע שמסמל את גדיעת חייהם. בטקס נשאו דברים ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מח"ט אפרים, בני המשפחה ומנהל מפעל אלון.

דגן לא הצליח לעצור את הדמעות כשביקש סליחה מהמשפחות: ״עברה שנה מהיום הנורא ודומה שאצלנו השתנו סדרי עולם. אצל המשפחות במועצה ובמפעל. ואני תמיד תוהה האם סדרי עולם השתני גם מעבר אלינו. באותו בוקר ארור נכנסתי בריצה לתוך הקומה וראינו שם את קים וזיו.

ראיתי את קים אזוקה זה היה רגע מזוקק אולי רגע של פעם בחיים ואמרתי לעצמי איזו ברבריות מה חשב לעצמו המחבל המתועב הזה. מה קים יכולה לעשות לו וחשבתי לעצמי על ההבדל בנינו לבינם. בין עם ישראל למדינת ישראל. אנחנו בוחרים בחיים והם בוחרים במוות. אנחנו בחרנו בבניה והם בהרס.

משפחות יקרות שנה לרצח הנפשע, ערב יום הכיפורים אני מבקש מכם סליחה, שלא הצלחנו למנוע את הפיגוע הנורא הזה. ואני מבטיח שאנחנו נעשה הכל כדי להמשיך לבנות ולפתח את השומרון ולהראות לרוצחים הארורים שאנחנו לא מפחדים. למען זיו למען קים. למען נצח זכרונם".

פלאש 90

איריס חג'בי אמו של זיו הי"ד: "זה חיים אחרים לגמרי. שהסתובבו לנו. לקום בבוקר ולראות את הפנים של זיו מחייך והוא לא נמצא, לראות את הילדים ואת נטלי מתמודדים בכל יום עם אתגרים חדשים. מעבר דירה או בית ספר לדש. כל הדברים שקשורים אליו״.

רפי לבנגרוד, אביה של קים: ״אני לא אוותר להם אני אשתדל לעשות כל מה שאני יכול להציק להם בכדי שהעוולה הזו תיפסק פעם אחת ולתמיד, שכך אחד שחושב לבוא לרצוח יהודי יחשוב שש פעמים אם זה כדאי לו. עברה שנה, אז בסדר היום עשינו טקס. שנה הבאה מה נעשה? בעוד עשרים שנה מי יזכור שהיא הייתה? אני לא אהיה פה בשביל להזכיר.

ולכן מה שאני אומר זה לחשוב מחוץ לקופסה ואני נותן פה רעיון למי שרוצה להיות ראש ממשלה- רוצחים אותנו בלי סיבה הגיונית, מלחמות עשינו, שלום ניסינו החזרנו את גוש קטיף. ניסינו לחיות פה בברקן בדו קיום שזה הסמל של איזור התעשייה הזה, ואם זו ההתנהלות בואו ניקח להם את הבתים שיעברו לרשותנו והאדמות שלהם והממשלה שלנו חוקקה חוק קיזוז כספי מחבלים אבל לא משתמשים בו.

דברים הזויים קורים פה. מפגש בין כוחות הביטחון עם מחבל שרוצה או עשה פיגוע צריך להסתיים במותו או שלמשפחה שלו לא יהיה לה בית ולא כסף".

פלאש 90

מאיר ברכיה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]