ליברמן יורה | על רגב: ״בהמה״. על ישראל כץ: ״שקרן עלוב״, ואם יציעו לו רוטציה: ״שיילכו קיבינימט״ - 0404
ליברמן יורה | על רגב: ״בהמה״. על ישראל כץ: ״שקרן עלוב״, ואם יציעו לו רוטציה: ״שיילכו קיבינימט״

ליברמן יורה | על רגב: ״בהמה״. על ישראל כץ: ״שקרן עלוב״, ואם יציעו לו רוטציה: ״שיילכו קיבינימט״

מי שבונה על ח״כ אביגדור ליברמן שיירד מהעץ ויחזור לימין – מה שיאפשר הקמת ממשלה, צריך לקרוא את הראיון שהעניק יו״ר ישראל ביתנו למוסף יום הכיפורים של מעריב, כדי להבין שהאיש לא מתכוון למהלך שכזה משדר שנאה גדולה לליכוד ואף לאריה דרעי מש״ס.

על ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ליברמן: "הבעיה של ביבי היא שברגע שיש לך גישה או תפיסה שונה משלו, וזה נוגד את האינטרסים שלו, אתה מיד הופך לאויב אישי. מיד מאשימים אותך שאתה שונא את ראש הממשלה, שאתה שמאלני, שאתה מנסה להפיל אותו. מתעלמים מהעובדות… לא אתפלא אם נתניהו ואנשיו מפעילים חוקרים פרטיים נגדי וכנגד משפחתי. זו הדרך שלהם לאיים. לצערי, ביבי לא מסוגל להבין מושגים כמו חברות או נאמנות".

ליברמן תקף קשות את מירי רגב: "אינטלקטואל כמו ז'בוטינסקי, אם היה מקשיב דקה אחת למירי רגב, שמתגאה בזה שמעולם לא החזיקה ספר של צ'כוב, הוא היה מתפלץ. זה עלבון לעם הספר. זה מה שקורה כשלוקחים בהמה ושמים אותה במשרד התרבות".

במעריב הזכירו לליברמן שאנו נמצאים לפני יום הכיפורים ואולי כדאי להתנצל, אך יו״ר ישראל ביתנו נותר בשלו: "אני מתנצל מכל הלב בפני הבהמות. לליכוד של היום אין שום קשר לתנועה הרביזיוניסטית. זה אוסף של עסקנים, החל בשקרן העלוב ישראל כץ וכלה בחרד"לניק מובהק כמו שלמה קרעי. עבורם הליכוד זה רק הפלטפורמה לקריירה הפוליטית האישית".

ליברמן תקף גם את אריה דרעי: "בפוליטיקה אפשר לריב, להתווכח, זה טבעי. בסוף אפשר לסלוח. שחקנים פוליטיים באים עם אינטרסים שונים ותפיסת עולם שונה. זו אינה בגידה. מבחינתי, מה שאריה עשה לי, זה בגדר בגידה. נקודה. אין מזה חזרה".

גם את השאלה בעניין אפשרות שיציעו לו רוטציה שלח ליברמן לפח: "שיילכו קיבינימט. אני בעניין הדברים המהותיים, לא הרוטציה".

שרת התרבות, מירי רגב, מסרה בתגובה למעריב: "אם ישאלו היום ברחוב מי האדם השנוא ביותר, מי הוא האדם שהביא עלינו בשנה האחרונה נזק עצום וכאוס פוליטי ומי הוא האשם העיקרי בשסע החברתי הקיים בישראל, כולם יצביעו על ליברמן. ליברמן מחזיק מדינה שלמה כבת ערובה. מה שמעניין אותו זה האגו שלו. מוטב שערב יום הכיפורים, יבקש סליחה מפאינה קירשנבאום, דני אילון ומשורה ארוכה של אישים שהיו קרובים אליו והוא הפנה להם עורף והשפיל אותם. ליברמן יצר מפלגה שלמה תחת חקירה. מוטב שהאיש הזה שמשתית כאן נורמות מסוכנות בחברה הישראלית שמאיימות גם על הדמוקרטיה, יפשפש היטב במעשיו. רק מזל ויד נעלמה חילצו אותו מתיקים פליליים כבדים שנקשרו בשמו. אם הוא מדבר על צ׳כוב, כדאי שגם יזמין את הציבור לקרוא את הספר שטרם נכתב אבל עוד ייכתב ורבים יקראו אותו – הביוגרפיה – 'ליברמן החידה – האיש המסוכן'. ולא לשכוח איווט, למסור ד״ש לחבר מרטין שלאף".

מלשכת שר החוץ, ישראל כץ, נמסר למעריב: "ליברמן זועם על ששקריו נחשפו ומעורבותו במזימה אחרי בחירות אפריל להעביר את המנדט מנתניהו לגנץ תוך הפרת התחייבותו לבוחר לתמוך ברה״מ נתניהו התגלתה. בתגובה, איים ליברמן לתבוע דיבה – דבר שעד היום לא קרה, כי הדברים אמת".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי: "מה שליברמן, הדיקטטור הקטן לא מבין, זה שהליכוד, להבדיל ממפלגתו הסקטוריאלית, הינה מפלגת העם. אני חרד"לניק גאה בתנועת הליכוד, תנועת העם, ונבחרתי בה באופן דמוקרטי, בניגוד לרשימתו של ליברמן, שמונתה בידי איש אחד בלבד. האחרון שיכול להטיף לי על 'דאגה לקריירה הפוליטית האישית שלי' זה המתפטר הסדרתי ליברמן, שעזב את הליכוד בטריקת דלת, גרר את המדינה פעמיים לבחירות ועומד לחזור על זה פעם שלישית… אִישׁ תַּהְפֻּכוֹת יְשַׁלַּח מָדוֹן וְנִרְגָּן מַפְרִיד אַלּוּף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]