השר סמוטריץ': ״אין הצדקה לקיום שתי מפלגות. נלך למיזוג מיידי עם הבית היהודי״ - 0404
השר סמוטריץ': ״אין הצדקה לקיום שתי מפלגות. נלך למיזוג מיידי עם הבית היהודי״ דוברות האיחוד הלאומי

השר סמוטריץ': ״אין הצדקה לקיום שתי מפלגות. נלך למיזוג מיידי עם הבית היהודי״

חברי מרכז האיחוד הלאומי התכנסו הערב (ראשון) בירושלים לאירוע הרמת כוסית ודיון על תוצאות הבחירות. שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', קרא באירוע למיזוג מלא יחד עם מפלגת הבית היהודי כבר בתקופה הקרובה.

סמוטריץ׳: ״הציונות הדתית היא רבגונית, תוססת, צבעונית ויש בה גוונים שונים. זה תוצר מובנה של העובדה שהיא תנועה אידאולוגית. תמיד בתנועות אידאולוגיות יש שפיצים והמערכת הפוליטית הדתית היא תשקיף של הציונות הדתית. נכון שיש דעות שונות, אבל לקרוא לזה פילוגים זאת טעות. הרב גוניות היא טבעית לחלוטין על רקע התנועה הנהדרת הזאת. צריך לדעת להרגיע את הפלגנים מצד אחד שמתעקשים להדגיש את המפריד ומצד שני צריך להרגיע את אלו שדורשים אחידות מלאה.

אין ספק שהמצב הנוכחי לא יכול להמשך. צריך להיות קשובים להלך הרוח של הציבור. אני לא רואה הצדקה לקיומם של שתי מפלגות. צריך ללכת למהלך של מיזוג מיידי בינינו לבין הבית היהודי. אני אפנה לרב רפי פרץ ממש בימים הקרובים ואבקש ממנו להכנס לתהליך מיידי. יש בהחלט לא מעט מוקשים שנצטרך להתגבר עליהם. אסור בשום פנים ואופן לתת למוקשים הללו לעצור אותנו. צריך לשבת עוד יום ועוד יום ועוד יום ולפתור אותם. כל עוד יהיו שתי מפלגות תמיד בסוף נגיע למאבקי הכח בים המלח. אני קורא לרב רפי, בואו נכנס למהלך כאן ועכשיו. זאת בשורה שהציבור מחכה לה כבר עכשיו״.

ח"כ אופיר סופר: ״יש לדרך של הציונות הדתית הרבה מה לומר על שלל הנושאים הנוגעים ליום ליום ואין לנו פריוולגיות לוותר על אף נושא. צריך לדעת לנהל סדר יום נכון ולדעת איך להביא כמה שיותר קהלים". מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד: ״הגיע הזמן לחזור למפלגה ציונית דתית אחת שלא מתביישת בערכיה ושלא מורידה אף דגל, לא את התורה, לא את העם ולא את הארץ, ועם זאת יכולה להכיל גוונים שונים של הציונות הדתית תחתיה, זהו צו השעה וזה בידינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]