12 לוחמים סיימו את קורס הכשרת לוחמי הימ"מ. ניצב כהן: "היחידה ערוכה בכל רגע נתון, לכל תרחיש" - 0404
12 לוחמים סיימו את קורס הכשרת לוחמי הימ דוברות המשטרה

12 לוחמים סיימו את קורס הכשרת לוחמי הימ"מ. ניצב כהן: "היחידה ערוכה בכל רגע נתון, לכל תרחיש"

12 לוחמים סיימו הערב רשמית (ראשון) את קורס הכשרת לוחמי הימ"מ – היחידה המשטרתית ללוחמה בטרור של משמר הגבול והחל מהיום הם מצטרפים ליחידת העילית הפועלת לשמירה על ביטחון המדינה.

מפקד הימ"מ, נצ"מ נ', התייחס הערב בנאומו לאירועים המבצעיים בחודשים האחרונים, בהם פעלו לוחמי הימ"מ לסגירת מעגל עם פעילי טרור: "רק בחודשים האחרונים חווינו מספר אירועי טרור קשים, חלקם במתווה פעולה של "המפגע הבודד" וחלקם תוצר של פעילות תשתית מכוונת ומאורגנת.

בכל האירועים הללו היו אלו לוחמי הימ"מ, הראשונים לרדוף ולסכל את חוליות המחבלים, בסיוע שותפנו משירות הביטחון הכללי. פעולות אלה שבוצעו תוך נטילת סיכון ולעיתים תחת אש הן אלה שמאפשרות לאזרחי ישראל לישון בשקט בלילות ולחוג בבטחה את החגים עם בני משפחותיהם".

טקס סיום ההכשרה התקיים במעמד ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, מפקד הימ"מ, נצ"מ נ', ראש אגף משאבי אנוש של משטרת ישראל, ניצב עינת גיל – צובארי, סגל הפיקוד הבכיר של מג"ב, לוחמי ומפקדי יחידת הימ"מ, משפחות שכולות ומשפחות מסיימי הקורס.

הליך המיון והגיוס של קורס לוחמי הימ"מ מחזור 2019 החל בתחילת 2018, כאשר כ-650 הגישו מועמדות בכדי להיות חלק מיחידת העילית. לאחר מיונים ראשוניים הגיעו לגיבוש כ-52 מועמדים, לאחר מכן החלו את הקורס 17 לוחמים ולבסוף 12 לוחמים מתוכם הוכשרו וקיבלו הערב כאמור את סיכת כנפי הלוחם של הימ"מ. בנוסף הוענקו במהלך הטקס סיכות "כנפי זהב" ל-13 לוחמים על שירות של 5 שנים ביחידה. אורכו של הקורס האינטנסיבי הינו שמונה חודשים של האימונים המתקדמים ביותר בעולם ללחימה בטרור. תוך כדי האימונים והמשימות של קורס הימ"מ, אחד מהחניכים רס"ר א' התחתן עם בחירת ליבו.

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר בטקס: "הימ"מ יחידת העילית של משטרת ישראל, מסוגלת לטפל במקצועיות ובכל רגע נתון בקשת רחבה של איומים. בשל כך קנתה לה היחידה שם ומוניטין בעולם, כאחת היחידות המובילות בתחום הלחימה בטרור. היחידה ערוכה בכל רגע נתון, לכל תרחיש, בכל מקום. לימ"מ מקום משמעותי בשגרה הביטחונית של המדינה, במעורבות באינספור פעולות ובנטרול מחבלים בדרכם לבצע פיגועים. עשרות שנות מורשת הימ"מ שזורות במופעי גבורה, מקצועיות, נחישות וחתירה למגע. אין לי ספק כי הלוחמים החדשים ימשיכו בדרך האיכות והמצוינות המאפיינים את הימ"מ ומורשתה".

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]