נשלמות ההכנות בשומרון למבצע שבירת השיא הישראלי בתרומות דם. דגן: "קורא לכולם להצטרף אלינו, למען עם ישראל" - 0404
נשלמות ההכנות בשומרון למבצע שבירת השיא הישראלי בתרומות דם. דגן: רועי חדי

נשלמות ההכנות בשומרון למבצע שבירת השיא הישראלי בתרומות דם. דגן: "קורא לכולם להצטרף אלינו, למען עם ישראל"

המבצע בשומרון לשבירת השיא הישראלי במספר תרומות הדם שניתנות ביום אחד במקום אחד נשלמות. במסגרת המבצע לו שותפים מועצה אזורית שומרון, חטיבת שומרון ומד"א, מקווים לשבור את השיא האחרון שנקבע בתל אביב בימי צוק איתן, אז נלקחו כ-700 תרומות דם ביום אחד במקום אחד.

המבצע שיתקיים מחר (ראשון) צפוי להמשך 12 שעות בדיוק (מ-10:00 עד 22:00) במקום ייפרשו 67 מיטות, גדוד מילואים יגיע לסייע בלקיחת דם, עשרות לוקחי דם ימתינו שם למאות בני האדם הצפויים להגיע.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, מיוזמי המבצע קרא לציבור בכל הארץ להצטרף למאמץ ואמר: "כל אחד מאיתנו יום יכול להזדקק לתרומת דם. כולנו עם אחד, מדינה אחת, עלינו להתגייס זה למען זה". דגן הוסיף כי הסיבה להתגייסותו למבצע בין השאר היא אירועי הפח"ע הרבים שראה מאז החל את כהונתו.

תלמידי כ-7 ישיבות מרחבי השומרון, צפויים להגיע למקום באוטובוסים, מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן, שיזם את המבצע לאחר שכמעט איבד את אשתו במהלך לידת בתם לפני כחצי שנה, והיא נזקקה ל-7 מנות דם, אומר: ״היוזמה הזאת היא בחירה שלנו להרתם להצלת חיים, מעבר לעיסוק השוטף בשמירה על הבטחון בגזרתנו״. רעייתו חופית מוסיפה: "זה מרגש, ההתגייסות של מועצה אזורית שומרון ותושבי השומרון למבצע הזה, זו הדרך שלנו להגיד תודה על הנס שקרה לנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]