לפני יום כיפור: כ-1,000 תושבים מהשומרון ינסו לשבור יחדיו את שיא גינס הישראלי בתרומות דם - 0404
לפני יום כיפור: כ-1,000 תושבים מהשומרון ינסו לשבור יחדיו את שיא גינס הישראלי בתרומות דם דוברות מד"א

לפני יום כיפור: כ-1,000 תושבים מהשומרון ינסו לשבור יחדיו את שיא גינס הישראלי בתרומות דם

מועצה אזורית שומרון, חטיבת שומרון ומד"א יוצאים במבצע לכבוש את שיא הגינס הישראלי בתרומות דם. כ-1000 בני אדם צפויים לנסות לשבור יחד את שיא הגינס הישראלי האחרון בתרומות דם שנקבע בימי צוק איתן בתל אביב, אז כ-700 בני אדם תרמו דם באותו יום ובאותו מקום.

המבצע משותף למועצה אזורית שומרון, חטיבת שומרון ומד"א וביוזמת מח"ט שומרון, וראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן שראה לא מעט פיגועים מאז החל לכהן בתפקידו. מדובר באחד משיתופי הפעולה הגדולים שהיו אי פעם בין ההתיישבות לצה"ל.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "בחרנו לשים דגש על הנושא הזה כדי להעלות את המודעות לחשיבותו. כמה ימים לפני יום כיפור אין דרך טובה יותר לתרום למען האחרים, למען עתיד טוב יותר, ולהציל חיים ממש. אנחנו בשומרון לצערי למודי אירועים קשים, ואני בטוח שתושבי השומרון הנהדרים, יגיעו בהמוניהם ויעזרו לנו לכבוש את השיא".

רועי חדי

 

מח"ט שומרון, אל"ם שגיב דהן: "היוזמה הזאת היא בחירה שלנו להרתם להצלת חיים, מעבר לעיסוק השוטף בשמירה על הבטחון בגזרתנו. אני מזמין את כל תושבי השומרון והסביבה להגיע לחטמ"ר, לתרום דם ולהירתם לפרויקט החשוב הזה".

היעד שקבעו בשומרון הוא לפחות 1,000 תורמי דם ביום אחד. ההיערכות נמשכה כחודש כשכל הגורמים משתתפים במאמץ. והיום בו ינסו בשומרון לכבוש את השיא הוא: ה-6 לאוקטובר, יום ראשון הקרוב (ז' תשרי), רק יומיים לפני יום כיפור.

על פי נתוני מד"א, בכל יום מד"א מספקת כ-2,500 מנות דם לבתי החולים בארץ. ובשנת 2018 הותרמו כ-255,730 מנות דם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]