גנץ: ״קורא לנתניהו - אל תתבצר בתפקידך, נעשה זאת עם אנשים טובים בליכוד״ - 0404
גנץ: ״קורא לנתניהו – אל תתבצר בתפקידך, נעשה זאת עם אנשים טובים בליכוד״ נועם ריבקין פנטון, דוברות הכנסת

גנץ: ״קורא לנתניהו – אל תתבצר בתפקידך, נעשה זאת עם אנשים טובים בליכוד״

כחול לבן לא תשב בכל מקרה עם הליכוד תחת נתניהו – כך הבהיר ח״כ בני גנץ רגע לפני השבעתו בכנסת, אלא אם בני גנץ יהיה ראש הממשלה הראשון ברוטציה.

גנץ: ״נעשה הכל כדי שתקום ממשלת אחדות רחבה. אלה ימים נוראיים, עברנו שתי מערכות בחירות של שיסוי איש ברעהו. מדינת ישראל עסוקה יותר מידי זמן בבחירות.

פעמיים נפגשתי עם נתניהו מאז הבחירות האחרונות. לצערי מנסים לכפות עליי ״מי אשם״. אני מוביל ואוביל את התהליך ביחד עם שותפיי. מה שטוב לישראל שראש הממשלה יהיה עסוק בהם ולא בחקירות שלו. להתעסק בהם ולא בבתי משפט. הדבר הטוב ביותר לישראל הוא ממשלת אחדות רחבה וליברלית שמורכבת משתי הסיעות ושותפות נוספות.

נפגשתי הבוקר עם עמיר פרץ ואורלי לוי. אני רואה בהם שותפים פעילים. יש על מה לדבר בתוך המחנה הטבעי שלנו וגם במקומות אחרים. יש קווי ייסוד שעל בסיסם אפשר להקים ממשלת אחדות. ממשלת אחדות ולא ממשלת חסינות.

כדי שנוכל לעבוד למען הציבור יש רק מכשול אחד – ראש ממשלה שמוכן להכל כדי להבטיח את האינטרסים האישיים שלו. אני קורא לנתניהו – בימים האלה נערכים השימועים שלך. מאחל לך שתצא זכאי. אינני רוצה לראות ראש ממשלה נכלא מאחורי סורג ובריח. כאן גם המקום לתת גיבוי מלא ליועמ״ש ולפרקליטות הפועלים באופן ממלכתי. ללא דופי. אחרי כל זה ועד שהחשדות יתבררו – אסור לשכוח שיש פה מדינה עם בעיות וצרכים. אני קורא לנתניהו – אל תתבצר בתפקידך. נעשה זאת עם אנשים טובים בליכוד ושותפים נוספים״.

ח״כ יאיר לפיד: ״ראש הממשלה הראשון יהיה בני גנץ. אין אפשרות אחרת. נתניהו בשימוע. במקרה של רוטציה – אני מוותר על הרוטציה שלי. שלושה ראשי ממשלה בקדנציה זה לא רציני״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]