המתווה המתוכנן: הליכוד, החרדים וליברמן יירדו קצת מהעץ ״למען המדינה״ ו״מניעת בחירות״ - 0404
המתווה המתוכנן: הליכוד, החרדים וליברמן יירדו קצת מהעץ ״למען המדינה״ ו״מניעת בחירות״

המתווה המתוכנן: הליכוד, החרדים וליברמן יירדו קצת מהעץ ״למען המדינה״ ו״מניעת בחירות״

בליכוד, במפלגות החרדיות ובישראל ביתנו מתכוונים לנצל את ההזדמנות האחרונה להקמת ממשלת ימין, ללא כחול-לבן – כך פורסם לראשונה אמש בחדשות 0404.

עוד נודע, כי הפגישה הבוקר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין ח״כ אביגדור ליברמן נועדה כדי ליישר ההדורים בניהם, להוריד מהמתח והמריבות הפוליטיות ולחפש מתווה לחזור למו״מ מהיר ויעיל, תוך הבנה שלפיד וגנץ לא במשחק.

בליכוד, ביהדות התורה, בש״ס ובישראל ביתנו מוכנים לרדת מעט מהעץ שעליו טיפסו, כדי שליברמן יוכל להוכיח לבוחריו שהשיג משהו מהבטחותיו. מצד אחד, ליברמן יודע שלא יוכל להשיג דבר אם הממשלה לא תקום ועם ישראל יילך לבחירות ויישאר במעגל בחירות ומצד שני ליברמן לא יכול להראות לבוחריו שלא השיג דבר ולשם כך יהיו מוכנות השותפות לתת לו מעט. גם ליברמן צפוי לוותר על חלק מרכזי מדרישותיו ולקבל מעט, תוך הבנה של מעט או כלום.

במפלגות החרדיות לא יוותרו כלל בענייני הלכה. אישור לתחבורה ציבורית לא יתקבל בשום צורה ממפלגות חרדיות וכאן יצטרכו הצדדים למצוא נוסחת פשרה.

מול הנושא העזתי, ליברמן ונתניהו יסגרו בניהם את העניין, שכן גם נתניהו מבין שאי אפשר יותר לשתוק מול הטרור החמאסי. ההישג, בכל מקרה, יירשם לזכותו של ליברמן. כך לפחות על הנייר.

ליברמן, עדיין צפוי למשוך לכיוון אמירה על ממשלת אחדות, אך בסופו של דבר ייתכן ויחליט להתקפל ולהצטרף לממשלה בראשותו של בנימין נתניהו. זה יקרה רק ברגע האחרון. לא היום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]