שמירה על הסמארטפון והמידע האישי בנסיעות לחו"ל - 0404
+
שמירה על הסמארטפון והמידע האישי בנסיעות לחו"ל Pixabay

שמירה על הסמארטפון והמידע האישי בנסיעות לחו"ל

בימים אלה ישראלים רבים טסים לחו"ל לחופשות חגי תשרי. על מנת לשמור על הנתונים האישיים שלכם וליהנות מהחופשה, חשוב מאוד להקפיד על מספר כללים חשובים. לשם כך נקבל מספר עצות שימושיות וטיפים, כיצד לשמור על המידע בנייד שלנו במהלך הטיול בחו"ל. 

כאשר אתם מזמינים את החופשה, וודאו שעשיתם זאת דרך ספק מוכר:

קיימים כיום אתרי תרמית רבים שמתחזים לאתרים להזמנת טיסות ומלונות, וודאו שאתם מזמינים את הטיסה ואת המלון דרך אתר מוכר ואל תתפתו למחירים זולים, שמציעים לכם דרך אתרים לא מוכרים וללא ביקורות של מכרים.

עוד לפני שארזתם, שימו לב שאתם מוגנים ברמת מערכת ההפעלה:

עדכון מערכת ההפעלה היא פעולה קצרה שלא תצריך יותר מכמה דקות, והיא חשובה מאוד לשמירה על בטיחות המידע האישי שלכם.

היזהרו מעמדות טעינה ציבוריות:

הטענה באמצעות כבל USB מאפשרת מצד אחד העברת מתח חשמלי ומצד שני גם העברת מידע.
פושעי סייבר משתמשים בעובדה זו לגנוב מידע פיננסי או אישי מהמכשיר. ישנם מטענים ניידים בהם ניתן להשתמש או לטעון ישירות בשקע החשמל באמצעות שנאי AC שלכם.

עדכנו סיסמאות:

לפני הנסיעה הקפידו לעדכן את הסיסמאות האישיות שלכם ולוודא שאינכם משתמשים בסיסמאות זהות לשירותים שונים. אתם תופתעו לדעת כמה התקפות ואובדן מידע נמנעים בזכות השימוש בסיסמאות חזקות שאינן נמצאות בשימוש חוזר.

היזהרו בעת התחברות לרשתות ציבוריות:

חשוב לזכור שכל רשת ציבורית היא אינה בטוחה והמידע שאנחנו מעבירים כאשר אנחנו מחוברים אליה הוא חשוף.
לכן מומלץ שלא להשתמש בשירותים פיננסיים או להתחבר לחשבונות רגישים בזמן החיבור לרשת ציבורית.
באופן כללי רצוי להתייחס לרשתות ציבוריות, גם כאלה שמוגנות עם סיסמה, כרשתות פרוצות.

הימנעו מביצוע תשלומים בעת חיבור לרשת אלחוטית:

זה נכון תמיד אבל על אחת כמה וכמה כשאתם בחופשה יש להימנע מתשלומים, קניות או מפעולות בנקאיות אחרות באמצעות המחשב או הסמארטפון, כאשר אתם גולשים ברשתות אלחוטיות. זה נכון גם לגבי מחשבים ציבוריים שזמינים לעתים במלונות או באתרים תיירותיים. במידת האפשר עדיף שגם לא תכנסו לחשבון הבנק שלכם דרך הדפדפן. אם אתם חייבים לבצע איזשהו תשלום ואין בנמצא חיבור מאובטח, עדיף שפשוט תרימו טלפון ותשלמו בדרך הטובה והישנה.

שיקלו רכישת חבילת גלישה מהארץ:

חברות הסלולר בישראל נמצאות במאבקים תמידיים על הלקוחות, וחלקן מציעות חבילות גלישה אטרקטיביות שמאפשרות גלישה בטוחה יותר וזמינה בכל זמן. נכון שזה יעלה יותר מרשת חינמית אבל זה גם יהיה הרבה יותר בטוח.

שתפו תמונות בכיף, אבל אחרי הטיול:

אחת ההנאות הגדולות בטיסה לחו"ל היא שיתוף תמונות בפייסבוק ובאינסטגרם של החופשה המושלמת עם החוף או הארוחה האידיאלית. הבעיה היא ששיתוף כזה עלול לאפשר לעבריינים לנצל את הידיעה שאתם בחו"ל על מנת לפרוץ לבית או לשמש ככיסוי להונאות שונות.

הטיפים התקבלו באדיבות אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות של חברת אבטחת המידע ESET.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com