הרב פרץ: "קורא לראש הממשלה נתניהו ולבני גנץ - ממשלת אחדות רחבה זהו צו השעה" - 0404
הרב פרץ: דוברות משרד החינוך

הרב פרץ: "קורא לראש הממשלה נתניהו ולבני גנץ – ממשלת אחדות רחבה זהו צו השעה"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי התייחס היום (רביעי) להתרחשויות הפוליטיות על רקע המו"מ הקואלציוני להרכבת ההמשלה. תוך כך פנה השר פרץ בקריאה לראש הממשלה נתניהו ולבני גנץ להקים ממשלת אחדות רחבה. 

השר הרב פרץ: "החברה הישראלית פצועה ושסועה. אנחנו אחרי 2 מערכות בחירות כלליות ועוד אחת לפני שנה ברשויות המקומיות. הבחירות האלו קרעו וקורעות את החברה הישראלית מבפנים. כואב לי באופן אישי שהשיח במערכת הפוליטית והתקשורתית בישראל הוא שיח של קיטוב. הרי אחים ואחיות אנחנו, למחרת הבחירות צריך לחזור לחיות יחד. כל המגזרים. כל השבטים.

יש אלונקה ושמה מדינת ישראל ואנו סוחבים אותה יחד. לכן גם בחרתי את "ערבות הדדית" כנושא השנתי במערכת החינוך, סולידריות בין השבטים ובין המחנות היא הדבר שהכי נצטרך היום במדינת ישראל. ערבות הדדית היא התרופה. בעוד כמה ימים נעמוד בתפילת ראש השנה, ונאמר את הפסוק מהתפילה המפורסמת "ונתנה תוקף": "וכל באי עולם יעברון לפניך כבני מרון".

אנו לא עומדים בתפילה כאנשים פרטיים אלא אנו עומדים כולנו יחד. כאומה וכאנושות. כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלו. זהו המסר גם לנו. אנו עומדים יחד, כל אחד ודעתו ותפיסת עולמו, עם החסרונות והיתרונות שלו, אל מול האתגרים ומבקשים טוב. מפה אני קורא לראש הממשלה נתניהו ולבני גנץ, ממשלת אחדות רחבה זהו צו השעה. כולנו רוצים בטובתה של מדינת ישראל ואני מאמין שאפשר לשתף פעולה, שני המחנות יחד, למען עתיד טוב יותר עבור מדינת ישראל, עם ישראל והחינוך בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]