סטודנטית באוניברסיטת חיפה הושפלה כשביקשה ספר של נתניהו: "מצידי תשרפי אותו" - 0404
סטודנטית באוניברסיטת חיפה הושפלה כשביקשה ספר של נתניהו: דוברות אוניברסיטת חיפה

סטודנטית באוניברסיטת חיפה הושפלה כשביקשה ספר של נתניהו: "מצידי תשרפי אותו"

רחלי שמחון, סטודנית לתואר שני באוניברסיטת חיפה, הלומדת במקום מאז שנת 2015, הושפלה הבוקר (שלישי) בספריית האוניברסיטה כשביקשה להשאיל ספר אותו כתב רה״מ בנימין נתניהו.

שמחון סיפרה: "היום בסביבות השעה 10:20 הגעתי לספריה באוניברסיטת חיפה, בניסיון למצוא ספר שלא הצלחתי לאתר בספריה העירונית בעיר בה אני מתגוררת.

ניגשתי לדלפק הראשון שהיה פנוי לחלוטין בבקשה לאתר ספר ששמו "מקום תחת השמש". העובדת לא גילתה רצון לעזור והפנתה אותי אל אתר האינטרנט של הספריה או אל היעץ. ניגשתי אל היעץ ששם העמדה היתה תפוסה, ולכן ניגשתי לעמדה השלישית שם העובדת גילתה נכונות לעזור, איתרה עבורי את הספר וניגשתי לאתר אותו במדפים.

לאחר שהצלחתי לאתר את הספר, ניגשתי בחזרה אל הדלפק הראשון עם הספר וביקשתי להשאיל אותו כשברשותי כרטיס סטודנט. העובדת אחזה בספר ושאלה בזלזול על כותב הספר (ראש הממשלה בנימין נתניהו) ואמרה: "מה הוא כתב ספר?" ואני בתמימותי השבתי לה שהוא כתב עוד ספרים ואז היא המשיכה בנימת זלזול "הוא בטח מרוויח מזה כסף" ולא התייחסתי.

היא הסבירה לעובדת המתלמדת מספר דברים לגבי תהליך השאלת הספר ואז שאלתי אותה לכמה זמן אני יכולה להשאיל את הספר, והיא ענתה לי "את יכולה להשאיל אותו לארבעה עשר ימים, לאחר מכן זה מתעדכן אוטומטית ומבחינתי את יכולה גם לשרוף אותו".  

כפי שציינתי, אני סטודנטית מאז שנת 2015, אנחנו לומדים יחד כל הסטודנטים כשיש ביננו יחס מכבד ומכיל עם הרגישות המתבקשת. כזה יחס משפיל מעולם לא קיבלתי, לא מעובד ציבור, כל שכן עובד מוסד אקדמי שאמור לכבד את עצמו ואת ציבור הלומדים בו.

צורת ההתבטאות של הגברת אינה ראויה וצריך לתת את הדעת על כך.

לא יכולתי שלא להיזכר במשפט: "במקום שבו שורפים ספרים, שם גם ישרפו בני אדם"".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה: "אוניברסיטת חיפה רואה את המקרה בחומרה והעובדת תזומן לבירור משמעתי באופן מיידי. ספריית האוניברסיטה מקדשת את הפלורליזם וריבוי הדעות, היא משרתת את כל הסטודנטים ואין שום מקום להביע עמדה פוליטית או אישית לגבי ספר כזה או אחר".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]