נתניהו וגנץ בהודעה משותפת: "שוחחנו על קידום אחדות ישראל. ראשי הצוותים של המפלגות ייפגשו מחר" - 0404
צילום: חיים צח, לע"מ

נתניהו וגנץ בהודעה משותפת: "שוחחנו על קידום אחדות ישראל. ראשי הצוותים של המפלגות ייפגשו מחר"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מארח הערב (שני), את ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול-לבן בני גנץ לפגישה ראשונה מאז פורסמו תוצאות הבחירות לכנסת ה-22, במעון הנשיא בירושלים.

במהלך הפגישה, צפוי הנשיא להודיע כי יהיה מוכן להמתין עם מתן המנדט להרכבת הממשלה לאחד מהם עד ליום רביעי הבא, לאחר החג (ראש השנה), זאת על מנת שיוכלו לקדם מגעים לממשלת אחדות.

במידה ולא ידונו השניים על הקמת ממשלת אחדות, צפוי ריבלין להטיל על ראש הממשלה נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה שכן הוא קיבל יותר ממליצים במהלך ההתייעצויות שערך הנשיא עם המפלגות השונות.

לאחר כשעה, הנשיא ריבלין עזב את החדר והשאיר את ראש הממשלה נתניהו וח"כ גנץ לשוחח בארבע עיניים. בפגישתם הבהיר הנשיא לשניים כי בתום סבב ההתייעצויות לא קיים מועמד מובהק שזכה לרוב של 61 חברי כנסת להרכבת הממשלה ועל כן מרחב שיקול הדעת השמור לו גדול מתמיד. הנשיא הדגיש כי בעיניו המצב הנוכחי בו מכהנת ממשלת מעבר, פוגע פגיעה חמורה באזרחי ישראל, וביכולת שלנו להתמודד עם האתגרים שלפתחינו. 

לאחר שיצא מהפגישה אמר ריבלין: "צעדנו הערב צעד משמעותי, וכעת האתגר הראשון הוא בניית ערוץ שיח ישיר מתוך אמון בין הצדדים. העם מצפה מכם למצוא את הפתרון ולמנוע בחירות נוספות, גם במחיר אישי ולפעמים גם אידיאולוגי. זוהי לא העת לחרמות. ממשלה משותפת ושיוויונית אפשרית, היא יכולה וצריכה לבטא קולות שונים ומגוונים בחברה".

בהודעה משותפת שהוציאו המפלגות, נמסר: "בעקבות פנייתו של הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, שוחחו בניהם על הדרכים לקדם את אחדות ישראל וסיכמו כי ראשי הצוותים של שתי המפלגות ייפגשו מחר. הנשיא הזמין את השניים לפגישה נוספת ביום רביעי בערב במעונו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ הודו לנשיא על התפקיד החשוב אותו הוא ממלא בעת הזו". (צילום הסרטון: עומר מירון, לע"מ).

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]