כך מנעו לוחמי האש שריפת בניין ופיצוץ מיכלי גז בוערים בירושלים | צפו - 0404
+
צילום: אריק אבולוף, כב"ה ירושלים

כך מנעו לוחמי האש שריפת בניין ופיצוץ מיכלי גז בוערים בירושלים | צפו

בשעות הבוקר המוקדמות היום (שני), הוזנקו צוותי כיבוי והצלה מתחנת "גבעה" לרחוב מן בשכונת גבעת מרדכי בירושלים, בעקבות דיווחים רבים על עשן שחור כבד הנצפה ע"י אזרחים רבים בכל האזור.

ארבעה צוותי כיבוי והצלה שהוזנקו מתחנת הכיבוי שנמצאת בסמוך, הגיעו תוך זמן קצר מאוד למקום והבחינו בלהבות המיתמרות מגג הבניין, בעשן הכבד ובכך שהאש מתחילה להתפשט אל עבר הדירות הנמצאות מתחתיה.

הצוותים טיפסו במהירות אל הגג, ובשלב הראשוני, הוציאו מתוך הלהבות מספר מיכלי גז שבערו בתוך האש. במקביל, באמצעות מנוף כיבוי וזרנוקי מים שפרסו דרך הבניין, השתלטו הצוותים על הלהבות, מנעו את פיצוץ מיכלי הגז, מנעו נזק כבד לבניין וכן את הסיכון לחייהם של הדיירים במקום.

אריק אבולוף, כב"ה ירושלים

 

מחקירה ראשונית של השריפה ע"י חוקרי כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים עולה כי השריפה החלה ככל הנראה בעקבות עבודות זיפות ואיטום על גג הבניין ע"י פועלים. בכדי לחמם את הזפת שיהיה אפשר למורחו על הגג, השתמשו הפועלים במתקן גז באמצעותו חיממו חבית זפת גדולה.

עבודות אלו והשימוש במתקן הגז, בוצעו ללא כל אמצעי בטיחות מינימליים, הן בשימוש במתקן הגז ללא וסת ואמצעי בטיחות נדרשים, והן במיקום החבית ומתקן הגז בסמוך לערימות עצים, ריהוט ולוחות סוכה שהיו על הגג. כתוצאה מכך, בשלב מסויים, התלקחו מתקן הגז וחבית הזפת ובתורם, הדליקו את העצים והריהוט על הגג.

בנוסף, אחד הפועלים נפצע באורח קל בידו וטופל ע"י כוחות הרפואה. רק במזל והודות למהירות התגובה והמקצועיות של לוחמי האש, שריפה זו לא הסתיימה בפגיעה קשה ברכוש ואף בנפש.

בכבאות והצלה לישראל מזכירים לציבור: "חובה על כל בעל מקצוע ועל כל אדם המזמין את בעל המקצוע, לוודא כי העבודות המבוצעות ע"י בעל המלאכה, מבוצעות על פי כל כללי הבטיחות הנדרשים. הקפדה על כללי הבטיחות והזהירות, תמנע בוודאות אסונות ונפגעים".

אריק אבולוף, כב"ה ירושלים

אריק אבולוף, כב"ה ירושלים

אריק אבולוף, כב"ה ירושלים

אריק אבולוף, כב"ה ירושלים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com