ברמלה נערך טקס הענקת דרגות ומינויים בכירים של השב״ס - 0404
+
ברמלה נערך טקס הענקת דרגות ומינויים בכירים של השב״ס דוברות שב״ס

ברמלה נערך טקס הענקת דרגות ומינויים בכירים של השב״ס

טקס הענקת דרגות ומינויים בכירים של שירות בתי הסוהר נערך הבוקר (שני) בנציבות בתי הסוהר ברמלה במעמד השר לביטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן וגונדר אשר וקנין, מ״מ נציב שב״ס. בטקס השתתפו סגל הפיקוד הבכיר של שירות בתי הסוהר, קצינים, סוהרים וגמלאי הארגון.

כמידי שנה, הוענקו במהלך הטקס דרגות ומינויים בכירים. בין יתר המינויים מונה תת גונדר משה אוחיון לתפקיד ראש חטיבת המודיעין, תת גונדר בני תיאר מונה לתפקיד ראש מינהל טכנולוגיות ותת גונדר יובל ביטון מונה לתפקיד סגן מפקד מחוז מרכז. מינויים נוספים הוענקו לקצינים בדרגות גונדר משנה וסגן גונדר והוענקו דרגות גונדר משנה וסגן גונדר.

השר לביטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן: ״אנו נמצאים בתקופה מיוחדת, בחודש הנועל את השנה העברית ורגע לפני שכולנו נעמוד לדין בפני מלך מלכי המלכים ללא פערי מעמדות, גיל, מוצא או השקפות. כולם שווים ברגע הדין.

כל אחד עומד לביקורת וכולנו נדרשים לעשות חשבון נפש ולמצוא תיקון נדרש. כמו בסדר תקיעת השופר, גם תהליך עבודתם של סגל שירות בתי הסוהר. האסירים מגיעים בשבר ועוברים תהליך שמטרתו לעזור להם לתקן ולהתיישר לתקיעה הצלולה והרצופה. זו מלאכה מורכבת הראויה להערכה עמוקה.

מדובר באסירים שלא הגיעו מרצונם החופשי והם משלמים מחירים כבדים על מעשיהם. בשב״ס מציעים להם הזדמנות שניה ומי שמוכן לקחת את היד המושטת לו יוכל לעשות את התיקון כמו שמציעים הימים הנוראים.

בשנה האחרונה ביצעו בשב״ס את השלב הראשון של הרחבת מרחב המחיה. זו מהפכה לאומית, לא פחות. זה בא לידי ביטוי בקבלת תקציבים לבניית מתקנים חדשים, הפחתת מאסרים והרחבת מערך חלופות המאסר. בשנה הקרובה מגמה מבורכת זו תימשך על מנת ליצור מדרג ענישה מותאם.

מדובר בשינוי שיכול להוריד את שיעורי הרצידיביזם והפחתת הענישה. ברוח תקופת הימים הנוראים עלינו לערוך גם חשבון נפש בנוגע לתנאי כליאת המחבלים. זהו נושא שמעסיק את הציבור הישראלי ואנו נוהגים במדיניות של הכבדת תנאי הכליאה עד למינימום הניתן בדין.

אנו נמשיך להבהיר כי שביתות הרעב אינן משתלמות. לא יהיה משא ומתן עם מחבלים, לא יהיו הישגים לשביתות רעב והשביתה הנוכחית תמשיך להיות מטופלת בנחישות וענישה. גונדר אשר וקנין מקדם רפורמה בנושא הזה והערכתי נתונה לו על פעילותו הנחושה.

זה המקום לציין את הסוהרים והסוהרות שמתמודדים עם המחבלים בצורה מעוררת הערכה ובכך תורמים תרומה אדירה לביטחון המדינה. אני מעריך את עבודתכם ומחזק את ידיכם. ככל שאני מיטיב להכיר את שב״ס כך מעמיקה הערכתי. אתם עושים מלאכת קודש למרות תנאים לא פשוטים בצניעות ובמקצועיות״.

דוברות שב״ס

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com