לא גוש ולא שמאל: תוצאות הבחירות נותרו זהות במדויק מבחינת החלוקה לימין ושמאל - 0404
+
לא גוש ולא שמאל: תוצאות הבחירות נותרו זהות במדויק מבחינת החלוקה לימין ושמאל דובר צה"ל

לא גוש ולא שמאל: תוצאות הבחירות נותרו זהות במדויק מבחינת החלוקה לימין ושמאל

אל תתרגשו ממה שמספרים לכם בשמאל הישראלי – בכחול-לבן ובכלי תקשורת שונים. הבחירות האחרונות הבהירו שוב שעם ישראל נשאר בדיוק באותו המקום – פער גדול בין הימין לבין השמאל הקטן ולמעשה – בדיוק אותם הקולות חולקו לשני הצדדים, כפי שהיו בבחירות האחרונות.

רק לתזכורת, לאחר הבחירות באפריל הליכוד היה זקוק למנדט נוסף כדי להרכיב ממשלה. היו לו 60 וליברמן עם 5 המנדטים שלו, לא הסכים להכנס והחליט לפרק את כולנו כדי לנסות ולהשיג מנדטים נוספים עבורו. למעשה – גוש הימין עמד באפריל עד 65 מנדטים.

וכמה היום? שימו לב, בדיוק אותו הדבר. הליכוד עם 31, ש״ס 9, יהדות התורה 8, ימינה 7. יחד – 55 מנדטים. ליברמן עם 8 מנדטים ויחד איתו מחנה הימין עומד על 63 מנדטים. פער של שני מנדטים מהבחירות הקודמות (הקולות של עוצמה יהודית שאבדו).

חשוב לזכור שיש הסכמי עודפים וליברמן הוא זה שבעצם העביר עוד מנדט מהימין לשמאל – לכחול-לבן. כלומר, התוצאה שהיתה אמורה להיות בפועל היא גוש של 64 לימין (ללא עוצמה יהודית).

לכל הספקנים או לאלה שמתרגשים מקולות בשמאל ובכלי תקשורת שונים – המציאות היא שתוצאות הבחירות בין אפריל לבין אלה שהסתיימו השבוע זהות. ממש זהות. העם לא הלך לצד שמאל. ממש לא.

לשמאל אין שום אפשרות להקים ממשלה בישראל. רק הימין יכול, לו רק ליברמן לא היה מתעקש על מילותיו – מילים שפעמים רבות לא עמד בהן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com