כשלון עצום: קצת יותר ממנדט - זה מה ששווה ״האיחוד הלאומי״ של סמוטריץ - 0404
כשלון עצום: קצת יותר ממנדט – זה מה ששווה ״האיחוד הלאומי״ של סמוטריץ

כשלון עצום: קצת יותר ממנדט – זה מה ששווה ״האיחוד הלאומי״ של סמוטריץ

זה לא סוד. מי שדחף בכל הכח לחיבור מחודש עם הזוג הכושל בנט ושקד הוא בצלאל סמוטריץ'. כן אותו סמוטריץ שהשתתף בפגישה האדריכלות של הימין החדש. בעוד הרב רפי פרץ גרר רגליים והתלבט, סמוטריץ רץ בין הרבנים בקמפיין גוואלד. הוא גם העלה קמפיין בשם האיחוד הלאומי "רצים ביחד עכשיו מתווכחים אחר כך" וקרא מעל כל במה לבנט ושקד לחבור אליו.

הקמפיין הזה שעמד בסתירה מוחלטת לתוצאות האמת של הבחירות באפריל, הצליח ובבית של ניר אורבך יצאה לדרך מפלגת הכלאיים. נניח רגע את חוסר ההבנה במו"מ, את התוצאה ההזויה להמליך בראש המפלגה את מי שכשל, סחרר מדינה שלמה, הפקיר את הציונות הדתית ואפילו לא שילם חובות.

במהלך חסר האחריות הזה, ויתר בעצם בצלאל על השותפים הטבעים של הציונות הדתית שהוכיחו את עצמם בבחירות הקודמות – עצמה יהודית. סמוטריץ ידע שבנט לא יאפשר את החיבור הזה.

התוצאה- כשלון. במקום שאיחוד הימין יהיה 6 מנדטים (עם אלי בן דהן) הם ירדו ל-4 (בדיוק 2 המנדטים של עצמה) וגרוע מכך, הצליחו להחזיר לכנסת את מי שפגע יותר מכל בציונות הדתית – בנט ושקד.

התרחיש בו שקד בנט ומתן כהנא, עם שנאתם הגדולה לנתניהו, ילכו עם גנץ לא מופרך בכלל. מי אמר ממשלת האחים ולא קיבל? באופן פרודקסלי יתכן וההחלטה של סמוטריץ ללכת עם בנט במקום עם בן גביר יכולה להביא עלינו ממשלת שמאל.

אז למה? מה גורם לח"כ המוכשר לעשות טעויית כל כך קשות? בשתי מילים: חוסר הבטחון. הרי לפי החשבון הפשוט, בבחירות באפריל קיבלו איחוד הימין כ-150 אלף קולות. בבחירות הללו הוכח שכ-75 אלף מתוכם הם של עוצמה יהודית. קרי, הבית היהודי והאיחוד הלאומי ביחד שווים גם 75 אלף קולות, רוצה לומר, נגיד שנחלק את זה חצי חצי, האיחוד הלאומי של סמוטריץ שווה קצת יותר ממנדט.

רק לסבר את האוזן, האיחוד הלאומי בימי כצלה הביאה 4 מנדטים. את הכשלון הזה בצלאל מנסה להסתיר באמצעות חיבורים משונים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]