קמפיין חברתי לאירוח אזרחים ותיקים בודדים בחג - 0404
+
קמפיין חברתי לאירוח אזרחים ותיקים בודדים בחג המשרד לשוויון חברתי

קמפיין חברתי לאירוח אזרחים ותיקים בודדים בחג

המשרד לשוויון חברתי השיק את קמפיין "פותחים שנה ביחד", הקורא זו השנה השלישית ברציפות למשפחות בישראל לארח בראש השנה אזרחיות ואזרחים ותיקים בודדים שאין להם היכן לקיים את החג. הקמפיין הפך למסורת אותה מקיים המשרד לשוויון חברתי זו השנה השלישית לקראת ליל הסדר וראש השנה. בשלוש השנים האחרונות, מאות רבות של משפחות מכל רחבי הארץ נרתמו ברוחב לב ואירחו מאות רבות של אזרחיות ואזרחים ותיקים בודדים.

בשנים האחרונות שבה ועולה סוגיית הבדידות של האזרחיות והאזרחים הוותיקים בישראל, כאשר מידי שנה מדווח המוקד לאזרחים ותיקים של המשרד לשוויון חברתי על פניותיהם של כ-2800 אזרחיות ואזרחים וותיקים המלינים על בדידות ועל מצוקות החיים הנלוות לה.

מחקרים רבים מראים כי הבדידות היא אולי תחושה סובייקטיבית אך נחווית כבעיה אובייקטיבית, היא נחלתם של אזרחיות ואזרחים ותיקים רבים בישראל ומסקר של הלמ"ס לשנת 2018 עולה  כי 11% מהאזרחים הוותיקים בישראל חשים בדידות לעיתים קרובות. נוכח זאת המשרד לשוויון חברתי שם לו למטרה להתמודד עם סוגיית הבדידות של האזרחים הוותיקים בישראל ולשם כך מקיים שורה ארוכה של מיזמים ותכניות להפגת בדידות, כדוגמת "והדרת", "כאן גרים", פרויקט "הקשר הבין דורי", "ותיקים בתנועה" וקמפיין האירוח לפני ראש השנה וליל הסדר.

השרה גילה גמליאל: "גם את שנת תש"פ פותחים ביחד, ומזמינים אזרחיות ואזרחים ותיקים בודדים לארוחת החג. אני קוראת לכל מי שביכולתו לארח, ולכל אזרח ואזרחית ותיקים המעוניינים להתארח לפנות למוקד 8840* של המשרד לשוויון חברתי ולפתוח את השנה ביחד. הערבות ההדדית היא מהותו של עם ישראל, ובטוחני כי גם השנה הציבור בישראל יתגייס בהמוניו כשם שהתגייס בשלוש השנים האחרונות.

הערבות ההדדית היא מהותו של עם ישראל, ובטוחני כי גם השנה הציבור בישראל יתגייס בהמוניו כשם שהתגייס בשלוש השנים האחרונות. אני קוראת לכל מי שביכולתו לארח, ולכל אזרח ואזרחית ותיקים המעוניינים להתארח לפנות למוקד 8840* של המשרד לשוויון חברתי ולפתוח את השנה ביחד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com