אוהל אבלים לישיבת שבעה – פתרון שמקל על ההתמודדות - 0404
אוהל אבלים לישיבת שבעה – פתרון שמקל על ההתמודדות

אוהל אבלים לישיבת שבעה – פתרון שמקל על ההתמודדות

כאשר קורה, חס וחלילה, מקרה של מוות במשפחה – ישנם הרבה מאוד דברים לדאוג להם. בנוסף לצער שחשים ולהתמודדות עם האובדן המצער, יש המון דברים פרקטיים שצריך להתכונן אליהם. זה מתחיל בסידורי לוויה וקבורה, פרסום מודעות אבל ועד להכנות לשבעה שתתקיים לאחר הלוויה. 

כל ההכנות האלו מתבצעות במקרים רבים באוטומט. אנחנו לא חושבים יותר מדיי על מה שעושים אלא מנסים להתמודד עם המצב כמיטב היכולת ולכבד את הנפטר בצורה הטובה ביותר. 

אחד מהדברים הדורשים הכנה הוא נושא הישיבה בשבעה. בדרך כלל ברור היכן היא תתקיים, ולעיתים יש כמה בני משפחה המציעים את עצמם למשימה. השבעה היא אירוע המוני, בדרך כלל. מכרים, חברים ובני משפחה מגיעים על מנת לנחם ולהעלות זיכרונות יחדיו. בישיבת שבעה מושם דגש רב על חוויה של ביחד. הישיבה בצוותא עוזרת לכל אחד מהנוכחים לעכל את הבשורה ולהתמודד טוב יותר. 

כפי שאנו יודעים, השבעה היא לא תמיד אירוע עצוב. הדבר משתנה ממקרה למקרה, אך במקרים רבים היא דווקא מספקת נחמה. האורחים שבאים, הסיפורים שמסופרים על אודות הנפטר – כל אלה יכולים להביא מעט נחמה ולעזור בהתמודדות עם האבל. 

אוהל אבלים על פי מידה

כאשר מתכוננים לשבעה שאליה יבואו מבקרים רבים, יש צורך במציאת המקום המתאים לשבת בו. לא תמיד הבית של בן המשפחה הקרוב מתאים לאירוח של אורחים רבים. לשם כך ניתן להשכיר אוהל אבלים לפי מידה. 

לשימוש באוהל אבלים כמה יתרונות ברורים. ראשית, הוא מאפשר מרחב לכל המבקרים שיבואו. הוא גם דבר שניתן לארגן אותו בזמן קצר יחסית, בייחוד אם מזמינים אותו מחברה מנוסה כמו חברת אוהלי הפסגה, למשל. 

חברה מנוסה תעזור לאבלים לבחור את גודל האוהל הדרוש והמתאים לאזור בו יושבים. הצוות שלה יעזור בהקמה של האוהל ובתפעול שלו. חברות אלו גם מספקות ציוד נלווה, ולא רק את האוהל עצמו. הציוד הנלווה כולל בדרך כלל גם שולחנות גדולים וכסאות שישמשו כמקום ישיבה למנחמים. כמות השולחנות והכיסאות תלויים בגודל האוהל שמושכר. 

אוהל אבלים לא גדול במיוחד יכול להספיק ל-30 אבלים ומנחמים בו זמנית. אוהלים גדולים יותר יספקו מקום רב יותר. ישנם אוהלים שיכולים להכיל אפילו עד 100 נוכחים בו זמנית. מרבית החברות יספקו גם סידורי תפילה לכל מי שמגיע לשבעה. 

אמנם מדובר באירוע עצוב, אך לעיתים דווקא הסידורים הארציים שצריכים לעשות בני המשפחה והחברים יכולים להקל על ההתמודדות עם האובדן. כאשר ניתן לקבל עזרה בדמות יצירת מרחב גדול עם אוהל אבלים, דברים נראים פשוטים יותר וזוהי גם הקלה מסוימת. 

בסופו של דבר, אם ניתן למצוא פתרון שיהיה נוח ויעזור בארגון השבעה, כדאי להשתמש בו. השכרת אוהל אבלים יכולה להפוך את חוויית ארגון השבעה לפשוטה יותר ונוחה יותר. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]