יו"ר קק"ל בביקור במטה בנימין: "נבחן אפשרות לשותפות בתחומי החינוך והתיירות" - 0404
+
יו"ר קק"ל בביקור במטה בנימין: "נבחן אפשרות לשותפות בתחומי החינוך והתיירות" דוברות קק"ל

יו"ר קק"ל בביקור במטה בנימין: "נבחן אפשרות לשותפות בתחומי החינוך והתיירות"

בתחילת השבוע נערכה פגישת חשיבה בין מועצה אזורית מטה בנימין בראשות ישראל גנץ לבין אנשי קרן קיימת לישראל בהובלת יו"ר קק"ל דני עטר וצוותו המקצועי. את הביקור פתחו המשתתפים בסיור מרתק במתחם שילה הקדומה ולאחר מכן בסיור טרקטרונים בגוש שילה – עלי.

במהלך הביקור הועלה מצד נציגי המועצה נושא חשיבות השותפות של קק"ל בפרויקטים הרבים הנערכים בימים אלו בחבל בנימין, ביניהם פיתוח קריות חינוך, אולמות ספורט, מט"שים ומאגרי קולחין, שמירה על ארכיאולוגיה ועתיקות ביהודה ושומרון וכמובן דרכי נוף וייעור בפנינות הטבע שמקיפות את יישובי בנימין.

נציגי קק"ל השיבו כי תיבחן הרחבת פעילות חטיבת החינוך של קק"ל בפעילויות הבלתי פורמליות הרבות שמקיימת המועצה לתושביה, בקידום דרך נופית מגני מודיעין לכיוון כביש 443 דרך יער בן שמן. כמו כן, תיבחן הרחבת פעילות הימנותא במרחב בנימין והמשך עבודה של הצוותים המקצועיים של המועצה וקק"ל.

יו"ר קק"ל דני עטר, החמיא למועצה על הפיתוח הרב בחבל בנימין, על העבודה המקצועית והשותפות ואמר: "אני שמח לבקר בשילה הקדומה כאורחו של ראש המועצה. מדובר באחד האתרים ההסטוריים המרתקים במסורת היהודית שבו עמד משכן שילה שנחרב באמצע המאה ה-11 לפנה"ס. במקום קיימים ממצאים ארכיאולוגיים חשובים למורשת שלנו שחשוב לשמר לטפח ולחשוף למבקרים ולמוסדות החינוך, כדי שהאוצרות הללו ימשיכו להתקיים ולספר את הסיפור שלנו".

גנץ הודה לעטר ואנשי קק"ל על ההירתמות למען מטה בנימין וסיכם את המפגש החשוב: "הגעתם של אנשי קק"ל לחבל בנימין מדגישה ומעצימה את החשיבות באזור ואת ההבנה שהמקום הינו חלק אסטרטגי במדינת ישראל. אנו כמועצה הגדולה בישראל מעודדים לחינוך, מצוינות והישגים רבים וגאים שקק"ל רואים בנו שותפה מלאה למשימה. אני מודה לדני עטר וצוותו המקצועי על הגעתם, בדרך אל שותפות אמיתית ומלאה לטובת מטה בנימין".

דוברות קק"ל

דוברות קק"ל

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com