ליברמן עוד לא הבין ש״אחדות״ עם הליכוד וכחול-לבן אפשר להקים גם בלעדיו? - 0404
+
ליברמן עוד לא הבין ש״אחדות״ עם הליכוד וכחול-לבן אפשר להקים גם בלעדיו?

ליברמן עוד לא הבין ש״אחדות״ עם הליכוד וכחול-לבן אפשר להקים גם בלעדיו?

מנופח באגו וכוח – אחרת אי אפשר להסביר את הקשקושים שמפיץ אביגדור ליברמן מאז שהשיג עוד כמה מנדטים. האיש בטוח שהוא מנהל את המדינה וממשיך לזעוק שתקום בישראל רק ממשלת אחדות – ישראל ביתנו, ליכוד וכחול לבן.

מעניין, אבל ליברמן כנראה לא מבין חשבון. הליכוד וכחול-לבן יכולות להקים יחד ״ממשלת אחדות״ גם בלעדיו. הליכוד וכחול-לבן עם 63 מנדטים יחד (נכון ל-93 אחוז מקולות האמת). זה לבד מספיק לממשלה ללא ליברמן. אם ימינה תצורף – זו כבר ממשלה של 70 מנדטים.

הימין בישראל לא רוצה ממשלת אחדות, אבל אם הוא צריך להקים כזאת, הוא יכול להקים אותה ללא מפרק הממשלות – אביגדור ליברמן.

ליברמן, ממשיך לעשות רעש ולספר: ״מאתמול בערב, לאחר פרסום תוצאות המדגם, אני שומע כל מיני פרשנים ומומחים שמציגים כל מיני תרחישים ומנסים להרכיב קואליציות דמיוניות. על מנת לא לבזבז לכם את הזמן אני רוצה להבהיר: "ישראל ביתנו", כפי שאמרנו לאורך כל קמפיין הבחירות, תשב אך ורק בממשלה לאומית ליברלית רחבה שתהיה מורכבת משלוש מפלגות – "ישראל ביתנו", "הליכוד" ו"כחול לבן". אם גנץ ונתניהו לא יצאו בהכרזה שזו כוונתם, שלא יתאמצו להתקשר אליי בכלל. מבחינתנו לא קיימת שום אופציה אחרת״.

אז אכן, אף אחד לא צריך להתאמץ להתקשר לליברמן. אפשר לעשות את המהלך הזה, גם בלעדיו.

ליברמן, המסית נגד החרדים, צריך לעשות חשבון פשוט: אם עדיין נותרה בו טיפת אמת פוליטית, ראוי שיקבל את דין הבוחר – את דין הרוב הימני, שבחלקו הצביע גם לו ורוצה ממשלת ימין ולא ממשלת אחדות. אחרת, מוטב שיפסיק לאיים כי נתניהו וגנץ יכולים ברגע לדלג גם עליו.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com